za
cbdc

Rezerwa Federalna szuka specjalisty ds. CBDC

2021-01-31
Wiadomości
1,5% dla maluszka

Próbując przyspieszyć prace nad projektem cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), amerykańska Rezerwa Federalna zamieściła na LinkedIn ogłoszenie o pracę dla menedżera ds. badań nad CBDC i stablecoinami.

Rezerwa Federalne USA zatrudni menedżera CBDC

Zgodnie z opisem oferty, Rzerwa Federalna oferuje stanowisko kierownicze w programie Digital Innovations Policy. W związku z tym, aby zakwalifikować się na to stanowisko kandydaci będą potrzebowali co najmniej sześcioletniego doświadczenia w pokrewnej dziedzinie oraz dyplomu ukończenia studiów.

Praca na tym stanowisku polegałaby na kierowaniu zespołem naukowców, przy jednoczesnym opracowywaniu i wykonywaniu obowiązków administracyjnych. Obejmowałaby również nadzór nad częścią personelu agencji. Ponadto, wybrany kandydat miałby udzielać wskazówek międzynarodowym instytucjom finansowym na całym świecie.

Do chwili obecnej na to stanowisko zgłosiło się tylko 15 osób.

Rośnie liczba projektów CBDC

W ostatnim czasie wzrasta liczba krajów pracujących nad projektami CBDC. W listopadzie ubiegłego roku Rerzerwa Federalna USA opublikowała dokument na temat tego projektu. Agencja wyszczególniła w nim, w jaki sposób krajowa cyfrowa waluta wpłynie na banki, politykę monetarną i stabilność finansową kraju. W dokumencie podkreślono również, że główną cechą waluty będzie jej wykorzystanie jako alternatywnej metody płatności oraz realnego przechowywania wartości.

Stany Zjednoczone nie są jednak jedynym krajem pracującym nad CBDC. Na łamach Bitcoin.pl wielokrotnie szczegółowo opisywaliśmy prace prowadzone przez rządy takich krajów jak Chiny, Bahamy, Szwecja, Japonia, a nawet Unia Europejska.

Ostatnimi informacjami dot. CBDC były m.in. testy przeprowadzone przez Francję. Bank Francji z powodzeniem przeprowadził pilotaż cyfrowej waluty banku centralnego. Działania te miały miejsce w grudniu. W ich ramach wykorzystano technologię do rozliczania udziałów w funduszach finansowych. Testy były prowadzone na prywatnej platformie blockchain. Pilotaż odbył się z wykorzystaniem technologii rozproszonej księgi dostarczonej przez SETL – brytyjskiego dostawcę regulowanych usług typu blockchain. Ta sama firma dostarczyła do badań stablecoina, który „odegrał” rolę CBDC. Platforma ewidencyjna SETL IZNEZ służyła do śledzenia ruchów jednostek funduszy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności