Posiadacze Dogecoin powinni zamienić swoje DOGE na BTC – mówi Barry Silbert

Kryptowaluty

Założyciel Grayscale Barry Silbert, ogłosił swój duży zakład przeciwko Dogecoinowi. Dokonał go za pośrednictwem tokena DOGEBEAR2021 oferowanego przez FTX. Co […]

Założyciel Grayscale Barry Silbert, ogłosił swój duży zakład przeciwko Dogecoinowi. Dokonał go za pośrednictwem tokena DOGEBEAR2021 oferowanego przez FTX. Co więcej, Silbert sugeruje posiadaczom DOGE, aby sprzedali swoje monety za Bitcoina.

Gwałtowny wzrost Dogecoin’a

DOGE cieszył się w ostatnim czasie ogromnymi wzrostami. Moneta wbiła się na nowe szczyty głównie za sprawą Elona Muska.

Podczas gdy wielu entuzjastów Dogecoina zapewnia, że waluta jest na dobrej drodze do poziomu 2 dolarów, wielu uważa ten wzrost za bańkę, która może pęknąć. Wielu ekspertów zgadza się z Silbertem, że początkujący inwestorzy, którym udało się zarobić szybkie pieniądze, powinni przenieść te zyski do bezpieczniejszego magazynu wartości jakim jest Bitcoin.

Tweet Silberta wywołał dużą zmienność. W ciągu kilku minut doszło do 5-10% wahań DOGE, głównie niedźwiedzich. Od czasu tweetu Silberta Token 3X Short Dogecoin na FTX wzrósł o prawie 25%.

Gwałtowny wzrost Dogecoina, który wprawdzie przyciągnął tysiące nowych osób do świata krypto, zdecydowanie dał ludziom fałszywe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ znacznie przekroczył ich oczekiwania. Zwolennicy „bezpieczniejszych” kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, obawiają się, że nowi traderzy będą błędnie przypisywać właściwości kryptowalut „meme coinom” takim jak DOGE.

Lustrując ten sentyment, w tweecie Silberta czytamy: „Okay DOGE peeps, to była zabawa. Witamy w kryptowalucie!”. Sugeruje on, że większość osób obecnie inwestujących w Doge to nowicjusze.

Silbert następnie zatweetował, że cały zysk z transakcji zostanie przekazany na „edukację finansową i inicjatywy związane z bitcoinem”. To miałoby poprawić przepływ wiedzy dla nowych traderów.

Silbert przekaże 1 milion dolarów na cele charytatywne

Biorąc pod uwagę, że Dogecoin nie ma zbyt wielu fundamentów, ciężko jest określić jego dalsze losy. Zamiast tego, DOGE stał się polem bitwy dla wielorybów i dużych graczy, którzy dokonują ogromnych transakcji. Pomimo ogromnej kapitalizacji rynkowej, Dogecoin pozostaje niezwykle zmienną kryptowalutą, co oznacza, że nawet najwięksi traderzy (o wartościach netto liczonych w miliardach) mogą uprawiać realny day trading bez problemów z płynnością.

Aby uczynić tę bitwę szczególnie interesującą, Silbert zobowiązał się do przekazania 1 mln dolarów na cele charytatywne, jeśli DOGE osiągnie poziom 1 USD do końca maja.

 

Tagi
Barry Silbert doge dogecoin Grayscale Niedzwiedzie Pozycja krótka short

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.