ETH o włos od 4000 USD. Bitcoin notuje najwyższą cenę od 3 tygodni

Kryptowaluty

Po kilku dniach bocznego handlu, bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, a nawet zbliżył się do poziomu 60 000 USD. Mimo że […]

Po kilku dniach bocznego handlu, bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, a nawet zbliżył się do poziomu 60 000 USD. Mimo że nie udało się go pokonać, aktywo odzyskało część utraconej niedawno dominacji.

W tym samym czasie, DOGE spadł po występie Muska w SNL, podczas gdy ETH i ADA poszybowały na nowe rekordy wszech czasów.

Bitcoin zbliżył się do 60 000 USD

Zaledwie dwa dni temu, niedźwiedzie przejęły kontrolę nad pierwotną kryptowalutą i zepchnęły jej cenę w dół do około 55 000 USD. Bitcoin zdołał jednak w tym momencie odwrócić trajektorię i zaczął stopniowo zwiększać swoją wartość.

BTC przekroczył wczoraj poziom 58 000 USD i po krótkim cofnięciu kontynuował rajd. W ciągu ostatnich 24 godzin bitcoin poszybował do poziomu 59 600 USD. Jest to najwyższy kurs kryptowaluty od czasu krachu rynkowego w połowie kwietnia.

Jak dotąd jednak, BTC nie zdołał kontynuować wspinaczki do poziomu 60 000 USD i osunął się poniżej 59 000 USD. Niemniej jednak, wzrost o około 2% w ciągu jednego dnia pomógł monecie odzyskać część kapitalizacji rynkowej.

Metryka porównująca market cap BTC z wszystkimi altcoinami wzrosła do około 45% po wczorajszym spadku do 44%.

Nowe rekordy dla ETH i ADA

Rynek altcoinów doświadczył w ostatnich tygodniach szalonych wahań. Na czele pod względem zysków znalazło się Ethereum, które rozpoczęło niesamowity rajd na północ.

Druga co do wielkości kryptowaluta niecały tydzień temu przebiła poziom 3 000 USD, a zaledwie kilka minut temu zabrakło jej 20 USD do przekroczenia poziomu 4 000 USD. Pomimo tego, że nie udało się jej jeszcze przekroczyć tej pschologicznej bariery, jest kolejny rekord wszech czasów ETH – 3980 USD.

Cardano również pobiło kolejny rekord. Tym razem ADA poszybowała aż do 1,73 USD. Binance Coin w ciągu ostatnich 24 godzin wzrósł o 3,5% do poziomu 650 dolarów.

Dla kontrastu, najwięcej stracił DOGE. Spadki miały miejsce po długo oczekiwanym występie Elona Muska w SNL. Dogecoin, który wczoraj wyznaczył nowe ATH, obecnie traci 25%, a jego cena oscyluje w granicach 0,55 USD.

Tagi
ada ATH bitcoin btc Cardano doge dogecoin ETH Ethereum rynki

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.