za
Pierre Poilievre

Kandydat na premiera Kanady chce umożliwić płacenie bitcoinami

1,5% dla maluszka

Konserwatywny kandydat na premiera Kanady, Pierre Poilievre, uważa, że ​​obywatele jego kraju powinni mieć swobodę w używaniu bitcoinów i innych kryptowalut jako pieniędzy.

Pierre Poilievre wspiera ideę BTC

Kandydat Kanadyjskiej Partii Konserwatywnej na premiera, Pierre Poilievre, opowiedział się za zezwoleniem Kanadyjczykom na używanie bitcoina (BTC) jako legalnego środka płatniczego w kraju.

Chodzi o materiał video, na którym Poilievre mówi, że mieszkańcy Kanady potrzebują „więcej wolności finansowej

Obejmuje to swobodę posiadania i używania kryptowalut, tokenów, smart kontraktów i zdecentralizowanych finansów – tłumaczył. – Ludzie powinni mieć swobodę wyboru płacenia innych pieniędzy. Jeśli rząd zamierza nadużywać naszej gotówki, powinniśmy mieć swobodę korzystania z innego, lepszej jakości pieniądza – dodał.

W kontrze do Trudeau

Na początku tego roku kanadyjski rząd kierowany przez premiera Partii Liberalnej, Justina Trudeau, przyjął zaś twarde stanowisko wobec kryptowalut w odpowiedzi na protesty kierowców z Konwoju wolności, które miały miejsce w Ontario. W styczniu i lutym kanadyjscy urzędnicy zamrozili konta bankowe protestujących i próbowali zablokować wszystkie darowizny dla kierowców ciężarówek, w tym te przekazane w kryptowalutach.

Pierre Poilievre

Dyrektor wykonawczy Kanadyjskiego Konsorcjum Blockchaina (CBC), Koleya Karringten, powiedział portalowi Cointelegraph, że w tej chwili Kanada “to wrogie środowisko” dla kryptowalut. Obarczył za to winą rząd, który w jego odczuciu nie rozumie idei blockchaina.

Ważne jest, aby mieć silną pozycję rzecznika, aby edukować rząd na temat blockchaina. Gdy zobaczą poziom wpływów podatkowych, będą wiedzieć, że to nie jest branża dla przestępców, to branża dla innowacji – dodał.

Warto jednak dodać, że podejście władz Kanady nie jest jednak aż tak złe, jak chce to widzieć ekspert. Zwłaszcza na tle reszty świata. To do tego kraju uciekło np. część górników BTC, którzy musieli opuścić Chiny, po tym jak Pekin wprowadził zakaz minigu. Do tego katalizatorem adopcji są organy regulacyjne, które zachowały mimo wszystko dość proaktywne podejście do innowacji. Udało im się dostosować istniejące przepisy, aby uwzględnić w prawie kryptowaluty, ale też technologię Web3.

Z drugiej strony, firma badawcza Ipsos ustaliła w 2021 r., że ​​tylko około 14% obywateli Kanady w wieku powyżej 18 lat posiadało wtedy jakąkolwiek kryptowalutę. Liczba ta jednak i tak mocno wzrosła z zaledwie 3% w 2016 roku.

Ipsos odkrył również, że około 25% dorosłych Kanadyjczyków rozważa zakup kryptowalut w przyszłości. Do tego dochodzą plany skierowania do jednego z regionów kraju inwestycji z zakresu innowacji. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
59 901,29 USD2,22%
Ethereum logo
EthereumETH
3007,83 USD0,99%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,18%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
566,47 USD1,07%
Solana logo
SolanaSOL
139,38 USD1,81%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD0,97%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3006,04 USD0,96%
Toncoin logo
ToncoinTON
5,37 USD11,47%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,13 USD2,74%