za
phil Spencer

Szef Xboxa Phil Spencer jest sceptyczny w kwestii NFT

2021-11-18
NFT
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Szef działu gier w Microsofcie, Phil Spencer, sceptycznie wypowiada się na temat NFT, które są używane w grach wideo. Na ten temat rozmawiał z Axios.

Phil Spencer mówi o NFT

Dzisiaj na temat NFT powiedziałbym, że myślę, że dzieje się [na tym rynku] wiele spekulacji i eksperymentów – powiedział Spencer.

Pochwalił też część projektów z tego rynku, które uznał za “kreatywne”. Tyle że jest też zdania, że NFT nie przydadzą się w grach.

– Po prostu myślę, że jesteśmy na etapie podróży – dodał. Jego zdaniem ludzie dopiero “rozgryzają” rynek NFT.

Zasugerował, że obecnie rynki dopiero badają zastosowanie NFT. Czy jednak te ostatnie nie są nadużywane?

– Rozumiem, że na początku dostrzegasz wiele rzeczy, które prawdopodobnie jednak nie są czymś, co chcesz mieć w swoim sklepie – powiedział.

Wspomniał też o tym, że jego firma nie chce “tego rodzaju treści” jak NFT.

Słowa Spencera mają spore znaczenie. Xbox Microsoftu to nie tylko konsola. To też zarazem system operacyjny do gier z drugim co do wielkości udziałem w światowym rynku. Dziś wyprzedza go tylko PlayStation. Daje to Xboxowi dużą władzę nad rynkiem projektów NFT w ekosystemie gier.

phil Spencer

Moda na NFT

Chociaż pierwsze NFT powstawały w latach 2014-2015, dopiero w tym roku wycena tego rynku gwałtownie wzrosła do wielomilionowych wartości. Całkowita wartość cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich powiązanych z niewymienialnymi tokenami osiągnęła w trzecim kwartale tego roku poziom aż 10,7 miliarda dolarów.

Możliwe jednak, że dziś nadal widzimy tylko odbicie mody na NFT w świecie finansów. Co stanie się z tokenami, gdy ten trend minie? Czy staną się bezwartościowe? A może jednak – jak sugeruje to np. CEO Coinbase – rynek NFT przerośnie nawet swój kryptowalutowy odpowiednik?

Dodajmy, że w ciągu ostatniego miesiąca co najmniej trzy fundusze venture ogłosiły swoje alokacje kapitału w tzw. projektach GameFi. Do tego swoje NFT wyemitowało sporo topowych drużyn piłkarskich czy koszykarskich, a także znane zespoły muzyczne takie jak np. Kings of Leon, Behemoth, Megadeth czy wokalistka Grimes.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 905,31 USD3,92%
Ethereum logo
EthereumETH
3187,65 USD3,42%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,18%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
579,77 USD0,77%
Solana logo
SolanaSOL
180,81 USD6,46%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,16%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3201,41 USD3,89%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,89%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,53 USD2,91%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,99%