Szef Xboxa Phil Spencer jest sceptyczny w kwestii NFT

NFT phil Spencer

Szef działu gier w Microsofcie, Phil Spencer, sceptycznie wypowiada się na temat NFT, które są używane w grach wideo. Na […]

bitbay zonda

Szef działu gier w Microsofcie, Phil Spencer, sceptycznie wypowiada się na temat NFT, które są używane w grach wideo. Na ten temat rozmawiał z Axios.

Phil Spencer mówi o NFT

Dzisiaj na temat NFT powiedziałbym, że myślę, że dzieje się [na tym rynku] wiele spekulacji i eksperymentów – powiedział Spencer.

Pochwalił też część projektów z tego rynku, które uznał za „kreatywne”. Tyle że jest też zdania, że NFT nie przydadzą się w grach.

– Po prostu myślę, że jesteśmy na etapie podróży – dodał. Jego zdaniem ludzie dopiero „rozgryzają” rynek NFT.

Zasugerował, że obecnie rynki dopiero badają zastosowanie NFT. Czy jednak te ostatnie nie są nadużywane?

– Rozumiem, że na początku dostrzegasz wiele rzeczy, które prawdopodobnie jednak nie są czymś, co chcesz mieć w swoim sklepie – powiedział.

Wspomniał też o tym, że jego firma nie chce „tego rodzaju treści” jak NFT.

Słowa Spencera mają spore znaczenie. Xbox Microsoftu to nie tylko konsola. To też zarazem system operacyjny do gier z drugim co do wielkości udziałem w światowym rynku. Dziś wyprzedza go tylko PlayStation. Daje to Xboxowi dużą władzę nad rynkiem projektów NFT w ekosystemie gier.

phil Spencer

Moda na NFT

Chociaż pierwsze NFT powstawały w latach 2014-2015, dopiero w tym roku wycena tego rynku gwałtownie wzrosła do wielomilionowych wartości. Całkowita wartość cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich powiązanych z niewymienialnymi tokenami osiągnęła w trzecim kwartale tego roku poziom aż 10,7 miliarda dolarów.

Możliwe jednak, że dziś nadal widzimy tylko odbicie mody na NFT w świecie finansów. Co stanie się z tokenami, gdy ten trend minie? Czy staną się bezwartościowe? A może jednak – jak sugeruje to np. CEO Coinbase – rynek NFT przerośnie nawet swój kryptowalutowy odpowiednik?

Dodajmy, że w ciągu ostatniego miesiąca co najmniej trzy fundusze venture ogłosiły swoje alokacje kapitału w tzw. projektach GameFi. Do tego swoje NFT wyemitowało sporo topowych drużyn piłkarskich czy koszykarskich, a także znane zespoły muzyczne takie jak np. Kings of Leon, Behemoth, Megadeth czy wokalistka Grimes.

Tagi
Blockchain gry microsoft NFT Phil Spencer

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.