cierpliwość

Paul Tudor Jones potwierdził, że inwestuje na rynku kryptowalut

Wiadomości

Dyrektor funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones powiedział na antenie CNBC, że „ponad 1 proc., może prawie 2 proc.” jego środków jest zainwestowanych w futures oparte na Bitcoinie (BTC).

Paul Tudor Jones potwierdza plotkę

Wydaje się, że jest to teraz właściwe – powiedział mówiąc o zakupie BTC, dodając, że wierzy, iż Wall Street może być świadkiem historycznych „narodzin [nowego] magazynu wartości” w postaci kryptowaluty.

Już wcześniej dyrektor funduszu hedgingowego napisał w liście do swoich klientów, że zezwolił swojemu funduszowi hedgingowemu – Tudor BVI – na zakup futures opartych na BTC za pewien procent swoich środków. Co prawda, 1 czy 2 proc. to mało, ale pod koniec marca jego fundusz zarządzał aktywami o wartości ponad 21 mld USD. Skoro przeznaczył 1 proc. czy ok. 2 proc. z tych pieniędzy na zakup bitcoinowych futures, oznaczałoby to inwestycję w wysokości około 210 milionów USD.

“Coś tu jest nie tak”

W wywiadzie dla CNBC Jones powiedział, że trzyma na razie tylko „niewielki procent” swoich aktywów w BTC, ponieważ kryptowaluta nie miała jak na razie jak udowodnić swojej wartości, tak jak przez tysiąclecia było ze złotem. Dodał jednak, że BTC „może okazać się najlepszą” inwestycją w jego portfelu, jednocześnie zauważając, że waluty fiat prawie zawsze będą tracić na wartości.

W swoim liście w zeszłym tygodniu Jones wyjaśnił, że wierzy, że BTC skorzysta na „nadchodzącej cyfryzacji walut, przyspieszonej przez COVID-19”, która jego zdaniem „sprawi, że zrozumienie, użyteczność i łatwość posiadania Bitcoinów stanie się znacznie bardziej powszechną opcją niż jest obecnie ”.

Dodał też, że widzi duży potencjał dla BTC także ze względy na nadal niską kapitalizację kryptowalut i ich cenę.

“Coś tu wygląda nie tak i sądzę, że jest to cena Bitcoina”

– spuentował.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.