za
CPO Tether, Paolo Ardoino, mówi o powodach opóźnienia bitcoinowych obligacji Salwadoru

CPO Tethera, Paolo Ardoino, mówi o powodach opóźnienia bitcoinowych obligacji Salwadoru

1,5% dla maluszka

Informacja o obligacjach Salwadoru opartych na bitcoinie została ogłoszona w listopadzie ubiegłego roku. Pierwotnie projekt miał wystartować w pierwszym kwartale 2022 roku, jednak stale otrzymujemy doniesienia o kolejnych opóźnieniach. Teraz dyrektor ds. technologii w Tether – Paolo Ardoino – podzielił się szczegółami odnośnie powodów stale przekładanej daty wystartowania projektu.

Salwador walczy o bezpieczeństwo w kraju

Salwador jest pierwszym państwem na świecie, który we wrześniu ubiegłego roku uznał bitcoina jako prawny środek płatniczy. Dwa miesiące później prezydent kraju – Nayib Bukele – zapowiedział plan zbudowania ”Bitcoin City”. Projekt zakładał sfinansowanie go ze środków opartych na bitcoinowych obligacjach. Jednak jego start jest stale odraczany w czasie. Jakiś czas temu władze państwa informowały o opóźnieniach w uruchomieniu obligacji bitcoina o wartości miliarda dolarów.

Emisja obligacji miała wystartować w pierwszym kwartale 2022 r., została przesunięta na wrzesień z powodu niesprzyjających warunków rynkowych i kryzysów geopolitycznych. Jednakże na początku tego tygodni giełda Bitfinex i dyrektor ds. technologii Tether –  Paolo Ardoino – poinformowali, że obligacje bitcoinowe zostaną ponownie opóźnione do końca roku.

Ardoino w rozmowie z serwisem Cointelegraph wyjaśnił, że obecne opóźnienie wynika z problemów w kwestii bezpieczeństwa wewnętrznego. Tłumaczył, że siły bezpieczeństwa kraju musiały zmierzyć się z plagą przemocy ze strony lokalnych gangów. Miało to wpływ na odwrócenie uwagi zasobów rządowych od tematu obligacji, więc „opóźnienie w uruchomieniu tokena wulkanu należy postrzegać w tym kontekście”.

Bitfinex jest kluczowym partnerem infrastrukturalnym rządu Salwadoru. Firma odpowiada za przetwarzanie transakcji ze sprzedaży tokenów Volcanic. Jednak giełda najpierw potrzebuje uzyskać licencję na wydawanie środków od rządu, która zostanie przyznana po uchwaleniu ustawy o cyfrowych papierach wartościowych. Ta ma zostać wprowadzona we wrześniu.

CPO Tether, Paolo Ardoino, mówi o powodach opóźnienia bitcoinowych obligacji Salwadoru

Ardoino patrzy z optymizmem na przyszłość BTC

Ardoino potwierdził, że finalny projekt ustawy jest już gotowy i spodziewa się, że zostanie ona uchwalona w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zwraca tu uwagę na fakt, że partia prezydenta Nayiba Bukele ma większość w rządzie. Powiedział:

Jesteśmy przekonani, że ustawa uzyska aprobatę Kongresu w nadchodzących tygodniach, przy założeniu, że kraj ma niezbędną stabilność, aby takie ustawodawstwo mogło zostać przyjęte. Bitfinex Securities El Salvador, SA de CV „złoży wniosek o licencję na działanie zgodnie z ramami regulacyjnymi dotyczącymi cyfrowych papierów wartościowych Salwadoru, gdy zostanie to wprowadzone do prawa

– dodał.

Podczas gdy wiele raportów rynkowych wskazuje na spadek zainteresowania inwestorów i panującą bessę na rynku kryptowalut, Ardoino jest zdania, że ​​idea obligacji bitcoina przyciągnie inwestorów niezależnie od sytuacji na rynku. Dodał, że projekt ma potencjał do przyspieszenia adopcji BTC. Przytoczył przykład memicznych monet i wyjaśnił:

Kiedy weźmiesz pod uwagę, że memiczna moneta, jak Dogecoin, była w stanie uzyskać kapitalizację rynkową w wysokości 48 miliardów dolarów, wyraźnie widać apetyt inwestorów w gospodarce tokenów cyfrowych, aby wesprzeć wulkan o wartości 1 miliarda dolarów.

Po tym jak 7 września 2021 r. Salwador oficjalnie uczynił pierwszą kryptowalutę legalnym środkiem płatniczym, kraj ten zgromadził ponad 2301 BTC za około 103,9 miliona dolarów. W czasie trwania hossy zysk z inwestycji w BTC zaowocował wybudowaniem szkół i szpitali. Obecnie przy aktualnej dekoniunkturze na rynku, akcje BTC Salwadoru są obecnie warte około 45 milionów dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności