za
LG wprowadza na rynek swój portfel na kryptowaluty

LG wprowadzi na rynek portfel na kryptowaluty

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

LG, południowokoreański gigant elektroniczny, prowadzi prace nad swoją aplikacją portfela kryptowalutowego. Firma zapowiedziała, że zostanie ona uruchomiona jeszcze w tym roku. Portfel o nazwie Wallypto stanowi istotny element nowej strategii biznesowej firmy, która jakiś czas temu porzuciła działalność związaną ze sprzętem mobilnym i postawiła na rozwiązania programowe. Wallypto będzie obsługiwać na razie wyłącznie aktywa sieci Hedera Hashgraph.

LG wchodzi na rynek kryptowalutowych portfeli

Coraz więcej firm z sektora technologii oraz finansów inwestuje w operacje skupione na kryptowalutach. LG, czyli południowokoreański konglomerat technologiczny, również postanowił wejść na rynek usług związanych z cyfrowymi aktywami. Jak donoszą lokalne media, firma opracowuje nowy portfel o nazwie Wallypto. Krok ten jest związany ze strategią koreańskiej firmy. Ta zakłada dywersyfikację portfela swoich produktów, ponieważ koncentruje się na nowych działaniach. LG w lipcu 2021 roku odeszło od produkcji sprzętu mobilnego i obecnie stawia na bycie dostawcą oprogramowania oraz tworzenia platform.

Portfel, który obecnie jest na etapie testów, zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku. Będzie on połączony z urządzeniami LG w celu dokonywania płatności za niektóre usługi. Jak twierdzi Kim Seung-joo, profesor w Szkole Bezpieczeństwa Informacji na Uniwersytecie Koreańskim, daje to firmie możliwość opracowania nowej i lepszej strategii usługowo-produktowej.

Co do kwestii działania Wallypto, będzie on początkowo obsługiwać tylko tokeny oparte na Hedera Hashgraph. W późniejszym czasie będzie również obsługiwać inne kryptowaluty z głównego nurtu. W projekcie uwzględniono także obsługę NFT, ponieważ portfel posiada opcję rejestracji i sprawdzania niewymiennych tokenów przez użytkowników.

LG wprowadza na rynek Wallpto - portfel na kryptowaluty

LG stawia na blockchain

Wprowadzenie na rynek swojego portfela na kryptowaluty to nie pierwsze przedsięwzięcie LG w tym sektorze. Firma uruchomiła bowiem w 2019 roku LG Pay. Jest to cyfrowy portfel, który wykorzystuje sieci Visa i Mastercard do dokonywania płatności.

Decyzja o wprowadzeniu własnego autorskiego walletu następuje po ostatnim walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbyło się w marcu. Wtedy firma LG przedstawiła technologię blockchain jako część swojej działalności. Określiła ten sektor rozwoju i sprzedaży oprogramowania opartego na blockchain jako jedno z możliwych rozszerzeń biznesowych. Konkurenci LG, tacy jak Samsung, pozostają kilka kroków do przodu przed swoim rywalem, jeśli chodzi o rozwój Web3 i kryptowalut. Samsung wprowadził swój pierwszy portfel na kryptowaluty w 2019 roku, wraz z premierą swojej flagowej serii Galaxy S10. Co więcej, firma na początku tego roku zapowiedziała premierę trzech modeli swoich telewizorów, które będą powiązane z NFT. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności