za
Telewizory z funkcją NFT Trading od Samsunga. Firma zapowiedziała premierę jeszcze na ten rok

Telewizory z funkcją NFT Trading od Samsunga. Premiera jeszcze w tym roku

Rok 2021 był przełomowy dla cyfrowych aktywów, a zwłaszcza NFT. Ten segment świata kryptowalut zaczął dynamicznie przenikać do mainstreamu oraz świadomości osób, które wcześniej nawet nie miały styczności z cyfrowymi aktywami. Swoje NFT emitują już sportowcy, muzycy, a nawet i politycy.

Telewizory z funkcją NFT Trading od Samsunga. Firma zapowiedziała premierę jeszcze na ten rok

Trend na przedmioty w tej formie trwa w najlepsze. Szczególnie dużo słyszymy w ostatnim czasie o cyfrowych dziełach sztuki, których wartość osiąga milionowe kwoty. Unikatowe kolekcjonerskie dzieła sztuki w stokenizowanej wersji tworzą nowy segment na rynkach aukcyjnych i podpijają kolejne regiony świata. Jakiś czas temu informowaliśmy o pierwszym dziele sztuki NFT sprzedanym na polskiej aukcji. Była to praca Pawła Kowalewskiego „Dlaczego jest raczej coś niż nic”. Ostateczna cena za pracę wyniosła 552 tys. zł.  Polecamy również zapoznanie się z naszym rankingiem najdrożej wycenianych prac NFT sprzedanych w 2021 roku.

Kup NFT przez telewizor Samsunga

Rynkiem niewymiennych tokenów zafascynował się cały cyfrowy świat. Nic dziwnego w takim razie, że i gigant elektroniki – Samsung – chce wydrzeć z tego kawałek tortu dla siebie. Firma właśnie zapowiedziała na ten rok premierę trzech modeli swoich telewizorów, które będą powiązane z NFT. Ogłoszone nowe modele zawierają „intuicyjną, zintegrowaną platformę do odkrywania, kupowania i handlu dziełami sztuki cyfrowej za pośrednictwem MICRO LED, Neo QLED i The Frame”, czyli wspomnianych nowych typów urządzeń od Samsunga. Koreański gigant poinformował również, że poprzez funkcję ”Smart calibration” posiadacze zakupionych NFT będą mogli dostosować ustawienia odbiornika do charakterystyki dzieł danego autora. Celem tej funkcji jest jak najwierniejsze odwzorowanie dzieł sztuki na ekranie.

Telewizory z funkcją NFT Trading od Samsunga. Firma zapowiedziała premierę jeszcze na ten rok

NFT na Instagramie

Innym medium, które wprowadza niewymienne tokeny do swojej oferty jest platforma social media Instagram. Adam Mosseri, dyrektor generalny firmy, ogłosił jakiś czas temu, że pracują nad integracją swojej platformy z NFT. W trakcie prowadzonej sesji Q&A podzielił się pomysłem oznaczania na Instagramie postów, które oferują NFT jako „przedmioty kolekcjonerskie”. Nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja, jednakże sposób w jaki została przekazana przez dyrektora generalnego Instagrama, sugeruje, że możemy niebawem spodziewać się kolejnych newsów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności