za
Eminem dołącza do Bored Ape Yacht Club! Raper kupił NFT za ponad 120 ETH

Eminem dołącza do Bored Ape Yacht Club! Raper kupił NFT za ponad 120 ETH

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Najpopularniejszy raper na świecie został członkiem Bored Ape Yacht Club (BAYC). Stało się to za sprawą transakcji, której ,,Rap God’’ dokonał 30 grudnia, kupując jedną z cyfrowych małp za 123,45 etherów (452 tys. USD). Nabyta przez niego małpa chwilę później stała się zdjęciem profilowym na Twitterze rapera z Detroit. Do tej pory Eminem wszedł już w posiadanie co najmniej 15 NFT na OpenSea posługując się nickiem Shady_Holdings.

Eminem kupuje EminApe

Eminem to jeden z najlepiej sprzedających się muzyków wszech czasów. W ciągu swojej trwającej już ponad 20 lat działalności, sprzedał ponad 220 milionów płyt na całym świecie. Jest również pierwszym raperem w historii (i jak dotąd wciąż jedynym), który zdobył Oscara i nagrodę Złotego Globu. Oba wyróżnienia otrzymał za utwór „Lose Yourself”, będący częścią soundtrack’u do filmu „8 Mile”.

Marshall Mathers, bo tak naprawdę nazywa się Eminem, jest również laureatem wielu nagród American Music Awards i zdobywcą 15 nagród Grammy.

Jeden z członków BAYC, GeeGazza, od którego Eminem zakupił małpę, skomentował to wydarzenie słowami „szaleństwo” oraz „żyję w symulacji”. Eminem nie odniósł się jak na razie do tej sytuacji.

GeeGazza od miesięcy próbował sprzedać NFT Eminemowi. Jeszcze wcześniej, w listopadzie oznajmił: „nadal twierdzę, że Eminemowi jest przeznaczone pewnego dnia kupić moją Bored Ape”. Zaznaczył również, że długo zabiegał o to, by Eminem kupił jego małpę.

Pośrednikiem tej transakcji była agencja cyfrowa Six. Ogłosiła na swoim Twitterze, że jej praca skupiona na twórcy pomogła zabezpieczyć małpę, którą nazwano„ EminApe ”. Jest to powiązane z faktem, że małpa ma łudząco podobny styl ubioru, co Marshall.

Eminem dołącza do Bored Ape Yacht Club! Raper kupił NFT za ponad 120 ETH

Wraz ze swoim nowym ,,EminApe’’, Slim Shady (alternatywny pseudonim artysty) oficjalnie dołączył do drugiego co do wielkości projektu NFT na OpenSea .

Jak podaje CryptoSlam, Bored Ape Yacht Club sprzedał do tej pory 284,765 ETH (977,6 mln USD) w ramach sprzedaży wtórnej. Cena minimalna tokena wynosi obecnie 60 ETH (220 000 USD).

Bored Apes niedawno było zmuszone ustąpić miejsca na podium w rankingu NFT CryptoPunks, pod względem ceny minimalnej. Jest to ogromne osiągnięcie dla tego drugiego projektu, który rozpoczął się w kwietniu 2021 roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności