polkadot

Efinity wygrało szóstą aukcję parachainów Polkadot

Kryptowaluty
bitbay zonda

Enjin kończy rok 2021 w wielkim stylu. Jego skalowalna, zdecentralizowana i wielołańcuchowa infrastruktura NFT okazała się zwycięzcą ostatniej w tym roku aukcji parachainów Polkadot.

Efinity wygrał szósty slot parachain po zebraniu prawie 7,7 mln DOT o wartości ponad 214 mln dolarów. Taką kwotę zablokowało ponad 8600 inwestorów.

Gratulując projektowi zwycięstwa, Polkadot zaznaczył, że Efinity wejdzie na rynek 11 marca 2022 roku, na początku siódmej dzierżawy, wraz ze zwycięzcami kolejnych pięciu aukcji.

Czym jest Efinity?

Efinity to projekt opracowany przez firmę Enjin jako międzyłańcuchowa infrastruktura NFT. Tworzy ona interoperacyjność ekosystemu i zachęty dla użytkowników, którzy angażują się w sektor niewymiennych tokenów.

Podobnie jak poprzedni zwycięzcy slotów parachain Polkadot związanych z DeFi, Efinity wierzy, że “połączone blockchainy – a w rzeczywistości świat – potrzebuje zaktualizowanej sieci do dzielenia się cyfrowymi aktywami”

Sieć opisuje siebie jako “rynek NFT następnej generacji”. Jego celem jest wykorzystanie ekosystemu Polkadot do zbudowania zdecentralizowanego metaverse, który pozwoli użytkownikom wymieniać i przenosić niewymienne tokeny pomiędzy blockchainami.

Aukcje parachain Polkadot

Polkadot rozpoczął aukcję parachainów w dniu 11 listopada 2021 roku, po latach planowania. Parachainy są integralnym elementem struktury Polkadot i reprezentują niestandardowe i specyficzne dla danego projektu blockchainy zintegrowane w ramach sieci.

Od momentu rozpoczęcia aukcji, Polkadot przeprowadził sześć aukcji, których zwycięzcami były Acala, Moonbeam, Astar, Parallel Finance, Clover Finance, a ostatnio Efinity.

Tagi
aukcja Efinity Enjin parachain polkadot

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.