Raoul Pal: korekta na Bitcoinie potrwa jeszcze 2 tygodnie

Kurs Bitcoin Wiadomości bitcoin kurs

Były dyrektor wykonawczy Goldman Sachs i obecny dyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal, uważa, że ​​korekta na wykresie Bitcoina może […]

bitbay zonda

Były dyrektor wykonawczy Goldman Sachs i obecny dyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal, uważa, że ​​korekta na wykresie Bitcoina może potrwać jeszcze dwa lub trzy tygodnie.

Raoul Pal: na wzrosty poczekamy jeszcze parę tygodni

Patrząc na wykres, Pal twierdzi, że Bitcoin może potencjalnie stracić jeszcze ponad ok. 20 proc. z obecnej wartości. Kryptowaluta może ponoć spaść do poziomu wsparcia w wysokości około 40 000 USD. Szef Real Vision ma jednak dobre wieści. To tylko kwestia 2 lub 3 tygodni. Potem korekta powinna zostać zakończona.

Jak dodał, „sezon podatkowy ma na to wpływ”. Zapewne chodzi mu o to, że inwestorzy zbierają obecnie środki na zapłacenie podatku dochodowego za 2020 r.

Podczas gdy Pal jest krótkoterminowo pesymistycznie nastawiony w kwestii BTC, nadal utrzymuje, że jego długoterminowe prognozy dot. wiodącej kryptowaluty, są bardzo optymistyczne. Uważa, że ta w końcu zacznie „świecić”.

Zapytany, czy dodaje teraz do swojego portfela kryptowaluty, Pal mówi, że nie, ale tylko temu, że nie posiada teraz… gotówki.

– Nie ma gotówki, ale gdybym miał, zrobiłbym to – wyjaśnił.

W grudniu Pal sprzedał całe swoje zasoby złota, aby umieścić ogromny procent swojego płynnego portfela netto w Bitcoinie i Ethereum. Miesiąc później ujawnił z kolei, że przeznacza 5 proc. swojego portfela na aktywa kryptowalutowe o mniejszej kapitalizacji. Nie powiedział jednak o które projekty dokładnie chodzi.

Kurs BTC obecnie

Bitcoin kosztuje obecnie 49 615 USD, czyli 1,8 proc. więcej niż wczoraj i aż 10 proc. więcej niż 7 dni temu. Z kolei za Ether należy zapłacić już 1 666 USD, co przekłada się na ponad 6-proc. wzrost w skali 24 h i ponad 20-proc. skok ceny w skali tygodnia.

palAktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc kurs cena cena btc korekta BTC kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.