Jim Cramer

Bloomberg: Bitcoin już zaczął wypierać złoto

Bitcoin

Bitcoin wciąż przyciąga fundusze wcześniej ulokowane w złocie, obligacjach i akcjach. Tak stwierdził Bloomberg w swoim najnowszym raporcie dot. kryptowalut. Platforma prognozuje kolejny próg cenowy na poziomie 100 000 USD, jednocześnie zaznaczając, że BTC rozpoczyna proces zastępowania złota jako magazynu wartości.

Bitcoin wypiera złoto?

Stwierdzenie, że Bitcoin, nazywany też często cyfrowym złotem, zastąpi lub już zaczął zastępować metal szlachetny, jest tematem szerokiej debaty wśród krypto społeczności. Kryzys finansowy wywołany przez COVID-19 i zmiana struktury branży finansowej jeszcze bardziej podsyciły popyt na cyfrową walutę.

Stratedzy Bloomberga potwierdzili to stanowisko w swoim marcowym raporcie Crypto Outlook. Czytamy w nim, że “proces zastępowania przez bitcoina złota w portfelach przyspiesza”.

Dokument wyróżnił rok 2020 jako przełomowy rok dla inwestorów instytucjonalnych i korporacji. Kryptowaluta “zyskała legitymizację przy malejącej zmienności w porównaniu z przeciwieństwem w większości aktywów”.

Sytuacja nasiliła się również w 2021 roku, ponieważ “alokatorzy złota starej gwardii” skupili się na “ostrożnej dywersyfikacji”.

Napływy Bitcoinów przyspieszają, wraz z odpływami złota, i widzimy znikome powody, aby odwrócić ten trend. Stosunek ceny potencjalnego globalnego cyfrowego aktywa rezerwowego vs. uncja metalu starej gwardii wydaje się na ścieżce w kierunku 100x, po naruszeniu 10x, które trzymało opór od 2017 roku.

Wcześniej analitycy amerykańskiego międzynarodowego koncernu inwestycyjnego – JPMorgan, stwierdzili, że w nadchodzących latach cena kruszcu może ucierpieć. Podobnie jak stratedzy Bloomberga, uważają oni, że taki stan rzeczy jest spowodowany zabieraniem udziałów w rynku przez BTC.

100 000 USD – kolejny target

Raport wyjaśnia dalej, że obecny stan pierwotnej kryptowaluty pokazuje, że wyszła ona ze sfery spekulacyjnych ryzykownych aktywów i stała się “globalnym cyfrowym magazynem wartości”. Co więcej, jej rola w nadchodzących latach będzie się tylko zwiększać, ponieważ cały świat zmierza w kierunku cyfryzacji.

Biorąc pod uwagę gwałtownie rosnący popyt ze strony instytucji i halving, który ma miejsce co cztery lata, Bloomberg przewiduje, że następnym celem może być wejście na sześciocyfrowe terytorium – 100 000 dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
100 000 USD bitcoin Bloomberg btc JP Morgan złoto

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.