CEO Krakena Jesse Powell: Bitcoin wyprze waluty fiat

Bitcoin bitcoin 11 000

Dyrektor generalny Krakena, Jesse Powell, uważa, że ​​Bitcoin osiągnie w przyszłości cenę 1 mln USD. W nowym wywiadzie dla Bloomberg […]

bitbay zonda

Dyrektor generalny Krakena, Jesse Powell, uważa, że ​​Bitcoin osiągnie w przyszłości cenę 1 mln USD. W nowym wywiadzie dla Bloomberg TV prognozował, że ​​kurs kryptowaluty wzrośnie o około 2000 proc. w ciągu następnej dekady. Jego zdaniem BTC ostatecznie zastąpi dolara.

Jesse Powell: BTC zdrożeje do 1 mln USD

Wiesz, ludzie, którzy wierzą w Bitcoina, mówią, że zastąpi on wszystkie waluty świata – powiedział Powell.

Jak dodał, prognozowanie, że BTC zdrożeje do 1 miliona dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat „jest bardzo rozsądne”. Dodał, że w ciągu dekady sytuacja na świecie zmieni się na tyle, że wartość Bitcoina prawdopodobnie nie będzie w przyszłości wyrażana dolarach, jak ma to miejsce teraz.

– Oczywiście możemy tylko spekulować, ale kiedy podajemy [wartość BTC] w dolarach, trzeba pomyśleć o tym, że będzie to [rosło w] nieskończoność – stwierdził.

Po chwili dodał, że dolar w obecnej formie ma „zaledwie pięćdziesiąt lat”, a „już wykazuje skrajne oznaki słabości”. Stąd, jak uważa, „wkrótce ludzie zaczną podawać ceny poszczególnych rzeczy w Bitcoinach”.

Myślę, że prawdziwi zwolennicy [BTC] powiedzą ci, że lecimy aż na Księżyc, na Marsa i ostatecznie, że będzie to światowa waluta, więc nie będziemy podawać ceny Bitcoina w dolarach – dodał.

jesse powellDo dalej a ceną BTC?

Nawet zakładając, że Bitcoin zdrożeje do 1 mln USD w ciągu tej dekady, warto jednak zastanowić się, jak jego cena zachowa się w najbliższych miesiącach. Jeśli chodzi o krótkoterminowe prognozy szefa Krakena, na początku tego roku powiedział on Bloombergowi, że Bitcoin może osiągnąć cenę 100 000 USD jeszcze w czasie tej hossy.

Powell zapewnia, że ​​szerokie grono inwestorów szuka schronienia przed inflacją właśnie we flagowej kryptowalucie.

– Ludzie gromadzą się tam [na rynku BTC] (…) z powodu ograniczonej, przewidywalnej podaży. (…) Nikt nie może wydrukować [więcej] Bitcoinów, więc jest to bardzo przewidywalne – powiedział. – W ciągu ostatnich trzech miesięcy obserwujemy ogromny napływ nowych kont od wszystkich osób, więc widzimy fundusze hedgingowe, zarządzających majątkiem, inwestorów detalicznych, inwestorów jednodniowych – dodał.

Tagi
bitcoin btc jesse powell Kraken kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.