za
Odkryj świat RoboHero - polska gra Web3, która może zmienić branżę.

Odkryj świat RoboHero – polska gra Web3, która może zmienić branżę

1,5% dla maluszka

RoboHero to gra, na którą czeka cała społeczność gamingu Web3. Połączenie tradycyjnych podstaw gameplayu Web2 z mechanikami i ekosystemem Web3 sprawia, że gra może okazać się prawdziwym hitem. Co do tej pory wiemy o RoboHero? Kto odpowiedzialny jest za ten projekt i dlaczego warto zainteresować się nim właśnie teraz? Poznaj polską grę Web3, która ma szansę stać się czarnym koniem zdecentralizowanego gamingu.  

RoboHero, czyli gra, którą znasz i którą lubisz!

Twórcy RoboHero postanowili, że nie będą wymyślali koła na nowo. Sprawdzone mechaniki i gameplay, to klucz do dobrej rozgrywki, która wciąga i jednocześnie nie nuży. RoboHero jest taktyczną grą mobilną, która została zaprojektowana zarówno dla graczy Web2, jak i Web3. Akcja RoboHero dzieje się w post-apokaliptycznym metawersum 31337, w którym frakcje humanoidalnych robotów toczą wojny o zasoby pozostałe na Ziemi. Gracz ma do wyboru jedną z trzech frakcji, czyli ETER, DEUTER lub PLASMA. W grze dostępne są też trzy klasy postaci – Tank, Shooter oraz Sniper, które różnią się od siebie nie tylko statystykami, ale także stylem walki.

Tank

Taki podział klas doskonale znany jest wszystkim graczom tradycyjnych gier Web2. Wybór klasy Tank zapewnia większy pancerz, Shooter wyróżnia się zadawanymi obrażeniami, zaś Snajper zasięgiem. Zadaniem gracza jest pokonanie przeciwnika poprzez zadanie mu większych obrażeń lub przejęcie większej ilości budynków na mapie.

Jak wygląda rozgrywka w RoboHero?

Głównym założeniem w RoboHero jest pokonanie przeciwnika na heksagonalnej planszy będącej centrum wszystkich wydarzeń. Robot gracza ma za zadanie wyeliminować wrogiego robota, lub przejąć wystarczającą ilość budynków, aby zwyciężyć poprzez dominację terytorialną. Klimat rozgrywki jest zbliżony do klasycznych gier taktycznych pokroju Warhammer 40k: Mechanicus, czy XCOM 2. 

Rozgrywka podzielona jest na fazy ruchu. Gracz w swojej fazie może poruszać się robotem lub dronem zwiadowczym. Faza ataku to czas na starcie kinetyczne z wrogiem lub przejęcie wrogiego budynku. Dodatkowo dostępne są także umiejętności wzmacniające roboty, takie jak tarcze, AOE (efekty obszarowe), barykady oraz leczenie.

Gracz może wybrać rozgrywkę zarówno PVE (Player vs. Enviroment) aby spróbować swoich sił ze sztuczną inteligencją, jak i PVP (Player vs. Player) aby zmierzyć się z prawdziwym graczem. W przypadku potyczek PVE, algorytm będzie precyzyjnie dostosowywał się do umiejętności gracza. Za każdą rozgrywkę (PVE lub PVP) gracz nagradzany będzie tokenami $ROBO.

Ekosystem Web3 w RoboHero – jak działa?

Choć głównym fundamentem jest gameplay z tradycyjnych gier taktycznych, tak warstwa ekosystemu Web3 wynosi rozgrywkę na całkowicie nowy poziom. W grze został zaimplementowany szereg tokenów NFT, takich jak Landy (o nich za chwilę), bilbordy, kopalnie, roboty, lootboxy oraz znajdujące się w nich wyposażenie.

Gracz może zdobywać nagrody (takie jak przedmioty) zarówno poprzez wygrywanie kolejnych bitew, jak i dzięki możliwości generowania pasywnego zarobku w grze. Każda rozgrywka odbywa się na mapach zwanych Landami, które funkcjonują w formie przedmiotów NFT. Właściciel takiego Landu NFT zarabia tokeny $ROBO za każdym razem, gdy na jego Landzie NFT odbywa się bitwa dwóch graczy. Kolejnym sposobem na pasywne zarabianie jest posiadanie bilbordów, będących jednym z ciekawszych sposobów na marketing wewnątrz gry. Gracz ma także możliwość pasywnego zarobku tokenów $ROBO dzięki kopalniom, w których wydobywa się cenne minerały, sprzedawane następnie na marketplace.

Survivors collection oraz Genesis NFT

Kolejnym rodzajem assetów wewnątrz gry są dwie kolekcje tokenów NFT. Survivors Collection to kolekcja obrazów przedstawiających roboty, które można ustawić jako swój awatar, aby spersonalizować konto. Na tym jednak nie kończy się ich funkcjonalność, ponieważ są to jednocześnie przepustki dające dostęp do airdropów, wyposażenia i innych assetów w grze.

Z kolei Genesis NFT to kolekcja 1000 kart, które podzielone zastały na 5 różnych poziomów rzadkości, takich jak:

  • Rare
  • Super rare
  • Epic
  • Legendary
  • Mythic.

Genesis NFT pozwalają na dostęp do zamkniętej społeczności RoboHero na Discordzie, dają pierwszeństwo w przyszłych Airdropach, zwiększają szansę na zapisanie się na whitelisty dla przyszłych kolekcji RoboHero. Porównując Genesis NFT do gamingu Web2, spokojnie można nazwać ich Season Passami.

NFT od RoboHero.

Kto stoi za RoboHero?

Za grę odpowiedzialny jest zespół złożony z pasjonatów tradycyjnego gamingu oraz kryptowalut. Dzięki temu RoboHero jest połączeniem gry przyjemnej w swoim gameplayu z możliwościami, jakie daje Web3. Dwoma głównymi przedstawicielami projektu, którzy regularnie publikują update’y odnośnie postępów nad grą, są Jakub Stefanek (CEO) oraz Patryk Kempiński (COO). Warto dodać, że za warstwę wizualną produkcji odpowiada m.in. Robert Ryminiecki z Reikon Games (twórcy gry Ruiner).

Ekipa od RoboHero.

Co już dowieziono?

Gra jest obecnie w zaawansowanej fazie produkcji. Genesis NFT dostępne są już na OpenSea, zaś kolejne kolekcje NFT będą wychodziły cyklicznie w przeciągu najbliższych kwartałów. Wkrótce ma pojawić się także otwarta Beta, dzięki której gracze na własnych smartfonach będą mogli przetestować RoboHero w cybernetycznym boju.

Warto dodać, że na ten moment w sklepie Google Play oraz na AppStore dostępna jest wczesna wersja aplikacji, w której można codziennie zarobić kilka $ROBO dzięki oglądaniu krótkich filmików. Kolejną istotną informacją jest start programu ambasadorskiego, który daje dostęp do zamkniętej Bety, obecność na whitelistach na kolekcje NFT oraz innych nagród.

Podsumowując, RoboHero jest grą, która umiejętnie łączy tradycyjną rozgrywkę znaną z klasycznych gier taktycznych, z szerokim wachlarzem możliwości, jakie oferuje ekosystem Web3. RoboHero będzie zatem ciekawą propozycją zarówno dla graczy chcących dobrze bawić się w mobilnej grze Web3, jak i dla osób zainteresowanych wyłącznie warstwą tokenomiczną projektu. Więcej o grze dowiesz się z oficjalnej strony projektu oraz z whitepapera.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności