za
Miasto Mumbaj ma już własne metawersum! Będzie wizualizować najnowsze inwestycje w VR.

Miasto Mumbaj ma już własne metawersum! Będzie wizualizować najnowsze inwestycje w VR

1,5% dla maluszka

Mumbaj stawia na innowacje, najnowszą technologię i stworzyło właśnie swoje metawersum . The Mumbai Metropolis Metaverse pomoże mieszkańcom metropolii monitorować postępy mega projektów infrastrukturalnych powstających na terenie miasta. Projekty te wpływają na codzienne życie mieszkańców, dlatego od teraz będą mogli obserwować je w VR.

Mumbaj stawia na metaversum

Popularyzacja VR widoczna jest nie tylko w coraz większej ilości modeli headsetów (Apple Vision Pro), ale także w coraz powszechniejszym wykorzystaniu tej technologii w codziennym życiu. Na taki krok zdecydowała się hinduska stolica kinematografii, czyli miasto Mumbaj. The Mumbai Metropolis Metaverse to darmowa platforma pozwalająca użytkownikom eksplorować szereg inwestycji, które budowane są obecnie w mieście. Miejsca inwestycji można zobaczyć zarówno jako modele 3D, jak doświadczyć ich w wirtualnej rzeczywistości (VR).

Metawersum Mumbaju.
Źródło – mumbaimetaverse.com

Mumbaj wprowadził swoje metawersum do publicznego użytku 19 lutego, co ogłosił na portalu X Devendra Fadnavis, czyli jedne z przedstawicieli władzy stany Maharasztra. Metawersum ma na celu przede wszystkim umożliwić mieszkańcom miasta monitorowanie powstających inwestycji, które mają wpływ na ich codzienne życie. Warto dodać, że Mumbaj (zwany także Bombajem) i jego aglomeracja liczą aż 23 mln mieszkańców, zaś metropolia rozciąga się na powierzchni ponad 437 km2.

Metawersum to nie jedne projekty, w które inwestują Indie

Równolegle do inicjatywy metawersum, Indyjski Bank Centralny ogłosił niedawno plany rozwoju rozwiązań offline odnośnie cyfrowej rupii, czyli indyjskiej CBDC. Podczas posiedzenia Komitetu Polityki Monetarnej, gubernator Rezerwy Banku Indii zaproponował wprowadzenie funkcji offline w CBDC-R, w celu umożliwienia transakcji w cyfrowej rupii, w obszarach o słabej lub ograniczonej łączności internetowej. Funkcje te mają być wprowadzane stopniowo poprzez programy pilotażowe.

Hinduska kobieta w Mumbaj Metaverse.

Popularyzacja indyjskiego CBDC zdecydowanie przyspieszyła na przestrzeni ostatnich miesięcy, co wyraźnie pokazuje, że Indie zdecydowanie idą w stronę popularyzacji rozwiązań opartych o technologię blockchain. Indie znane są jako kraj kontrastów i dotyczy to także branży kryptowalut, ponieważ pomimo ogromnej popularności cyfrowych aktywów w tym kraju, nadal brakuje odpowiednich regulacji prawnych dotyczących branży.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności