za
Zuckerberg sprawdził Apple Vision Pro. Twierdzi, że Quet 3 jest znacznie lepszy

Zuckerberg sprawdził Apple Vision Pro. Twierdzi, że Quest 3 jest znacznie lepszy

1,5% dla maluszka

Założyciel Facebooka postanowił przetestować nowe okulary do rozszerzonej rzeczywistości (AR) od Apple. Według Zuckerberga Apple Vision Pro są dobrym sprzętem, ale Quest 3 od Mety jest znacznie lepszy. Oczywiście opinia ta wywołała sporą burzę w social mediach, co zdecydowanie jest na rękę Zuckerbergowi, gdyż o Quest 3 znów jest głośno.

Apple Vision Pro kontra Quest 3 – suma wszystkich zalet

Mini-recenzja Apple Vision Pro pojawiła się na instagramowym koncie Zuckerberga 14 lutego. Sprzęt od Apple jest największą konkurencją dla VR-owego headsetu od Mety, dlatego branża technologiczna oczekiwała komentarza Zuckerberga odnośnie Apple Vision Pro. Jak nietrudno zgadnąć, sprawdził on gogle od Apple i stwierdził, że Quest 3 jest znacznie lepszy. Swoją opinię uzasadnił licznymi argumentami.

Zuckerberg testujący Apple Vision Pro.

Pierwszym z nich jest oczywiście cena, która jest aż 7 razy mniejsza, niż w przypadku Apple Vision Pro. Według Zuckerberga Quest 3 jest też znacznie lepszym sprzętem do grania w gry VR i do oglądania YouTube. CEO Mety zaznaczył także, że w Quest 3 użytkownik także może rozmieścić w polu widzenia ogromne ekrany, dokładnie tak samo, jak w przypadku gogli od Apple. Podsumowaniem ponad trzyminutowego filmu było stwierdzenie:

Jestem zaskoczony tym, że Quest 3 jest lepszy na wielu różnych płaszczyznach.

Czy Zuckerberg ma rację?

Odsuwając śmiechy na bok, Zuckerberg dość racjonalnie argumentuje plusy zestawu Quest 3. Zestaw do VR-u od Mety faktycznie jest o wiele tańszy i już na starcie ma dostęp do szerokiej biblioteki gier VR, takich jak chociażby ostatnio wydany Assassin’s Creed Nexus. Zdecydowaną zaletą Quest 3 jest także fakt, że Meta nadal aktywnie pracuje nad stworzeniem Metawersum, które będzie integralną częścią całego ekosystemu łączącego wirtualną rzeczywistość (VR) z rozszerzoną rzeczywistością (AR).

Apple Vision Pro jest oczywiście sprzętem zdecydowanie wyższej klasy, szczególnie jeśli chodzi o jego parametry. Sterowanie goglami od Apple jest maksymalnie intuicyjnie, ponieważ gogle obserwują ręce właściciela i reagują na gesty. W przypadku Quest 3 do obsługi gogli służą dwa kontrolery Meta Quest Touch Plus. Czy wyścig pomiędzy Metą a Apple sprawi, że idea metawersum znów spotka się z ogromnym zainteresowaniem? Wiele na to wskazuje. 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności