za
Głód IBIT od BlackRock na bitcoina stale rośnie!

Głód IBIT od BlackRock na bitcoina stale rośnie! Dokąd zaprowadzi nas ten smoczy apetyt?

Binance Launchpool

Podaż bitcoina kurczy się z prędkością zaniku awersji Larry’ego Finka do kryptowalut, na przestrzeni ostatnich lat. Powodem wzrostów na kryptowalutowych rynkach jest IBIT od Blackrock. Fundusz Finka ma smoczy apetyt, ponieważ tylko w ciągu ostatniego tygodnia IBIT od BlackRock „pożarł” aż 58% napływów do funduszy BTC ETF. Oznacza to niemal 2,5 mld USD w zalewie jeden tydzień.

IBIT od BlackRock nie zamierza się zatrzymywać – jak wpłynie to na rynek?

W ubiegłym tygodniu aż 58% napływów do funduszy BTC ETF dotyczyło wyłącznie iShares Bitcoin Trust, czyli IBIT od Blackrock. Smoczy apetyt korporacji Finka doskonale widać po tym, że tylko w trakcie piątku 16 lutego IBIT odnotował napływ 331 mln USD netto. Zainteresowanie bitcoinem doskonale odwzorowane jest w kursie, który osiągnął już 52 000 USD i stale rośnie.

Smoczy apetyt na BTC IBIT od BlackRock.

Krótkoterminowi inwestorzy, którzy zdecydowali się zainwestować swój kapitał w BTC, nie kupując samego cyfrowego aktywa, mogą być jednak bardzo podatni na wszelkie zawirowania kursu.Warto jednak zaznaczyć, że szał zainteresowania BTC ETF przypada na koniec kryptowalutowej zimy. Przed nami halving BTC, który dopiero przyniesie pełnoprawną hossę, która widoczna była wcześniej po każdym halvingu.

Skąd tak nagłe zainteresowanie bitcoinem ze strony BlackRock?

IBIT od BlackRock ma pod swoim zarządzaniem już ponad 100 000 bitcoinów. Warto dodać jednak, że korporacja Larry’ego Finka nie była od samego początku przychylna kryptowlautom. Wręcz przeciwnie. Fink wielokrotnie dyskredytował BTC i rynek cyfrowych aktywów, twierdząc, że jest to jedynie sposób na anonimowe pranie pieniędzy. Dlaczego zatem korporacja zarządzająca aktywami o wartości 9 bln USD, zmieniła zdanie na temat kryptowaluty Satoshiego Nakamoto?

Odpowiedź jest prosta. Rynek kryptowalut to obecnie ogromny kapitał. Sam Fink w wywiadzie dla CNBC przyznał, że bitcoin z powodzeniem może być uważany za cyfrowy odpowiednik złota. BlackRock wszedł w branże kryptowalut z przytupem godnym smoka i było wiadome, że z tak gigantycznym zapleczem kapitałowym, będzie wyciągał zyski idące w mln USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności