za

Kurs etheru zbliża się do 3000 USD

Kurs etheru zbliżył się do 3000 USD. Możliwe, że wkrótce przebije ten poziom.

Kurs etheru i 3000 USD

Ether, kryptowaluta Ethereum, drożeje. Obecnie za 1 ETH płaci się już aż 2926 USD, co przekłada się na aż 10-procentowy wzrost w skali tygodnia. Wczoraj ether kosztował tyle samo co dziś.

Ostatni blitzkrieg ETH ma swoje odbicie w indeksie strachu i chciwości. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 77, co oznacza skrajną chciwość (“Extreme Greed”).

Bitcoin na tym tle wypada blado. 1 BTC kosztuje ok. 52 000 USD, co oznacza spadek o 1% od wczoraj i tylko ok. 4-procentowy wzrost w skali 7 dni. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi zaś 72, co przekłada się na “zwykłą” chciwość (“Greed”).

Wzrost etheru to początek nowego trendu?

To, że ether drożeje szybciej i mocniej niż BTC to ważny sygnał dla rynku. Jeżeli powyższe zjawisko się utrzyma, możemy zobaczyć na parkiecie sezon na altcoiny. Kapitał będzie “przelewał się” z bitcoina na alty, te zaś będą zyskiwać na wykresie.

Oczywiście potencjalny altcoin season nie oznacza, że jesteśmy już przy końcu hossy. Ta może potrwać do końca 2025 r. Cała hossa składa się jednak z cykli – mocnych wzrostów BTC, sezonu na altcoiny, korekty i ponownych, dużych wzrostów.

Do tego wszystkiego pamiętajmy, że przed nami wydarzenia, które napędzą dalszą hossę. W tym roku Fed zacznie obniżać stopy proc., co oznacza, że kapitał zamrożony dziś na lokatach trafi m.in. na rynek kryptowalut. Do tego władze w USA mogą już w maju br. zatwierdzić wnioski dot. stworzenia ETF-ów etheru. Jeżeli Komisja Papierów Wartościowych i Giełd powie wnioskodawcom “tak”, może to oznaczać, że na rynku będziemy obserwować wzrosty altcoinów. Spekulanci zaczną bowiem grać pod potencjalne, kolejne ETF-y.

Sam bitcoin także wkrótce może znów stanąć na nogi i zacząć bieg – już w kwietniu zajdzie w blockchainie halving.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 542,03 USD-0,83%
Ethereum logo
EthereumETH
3898,55 USD3,74%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,12%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,28 USD-0,04%
Solana logo
SolanaSOL
164,61 USD-1,26%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3901,77 USD3,85%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,09%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,85%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,82%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,36 USD-0,28%