za
Worldcoin rośnie o 140%! Skąd boom na kryptowalutę od twórcy OpenAI?

Worldcoin rośnie o 140%! Skąd boom na kryptowalutę od twórcy OpenAI?

Binance Launchpool

Cena tokena Worldcoin (WLD) wzrosła o ponad 140% w ciągu ostatnich 7 dni. Worldcoin rośnie a wraz z nim ilość użytkowników korzystających z WLD. Obecnie kurs Worldcoina to 7.38 USD. Skąd boom na kryptowalutę opartą o kontrowersyjne skanowanie siatkówki?

Worldcoin rośnie i przebija kolejne ATH

Kryptowalutowy projekt Sama Altmana pełniącego rolę CEO w OpenAI, od samego początku budził ogromne kontrowersje. Worldcoin jest w założeniu tokenem, który ma być swoistym potwierdzeniem człowieczeństwa, jego właściciela lub właścicielki. Zamysłem projektu było stworzenie anonimowego systemu potwierdzania tożsamości, ze względu na rosnącą ilość rozwiązań AI, które mogę podszywać się pod człowieka.

Skanowanie siatkówki za pomocą specjalnych urządzeń o nazwie Orb stało się przez kilka tygodni prawdziwym viralem, gdyż ludzie stawali w długich kolejkach, aby otrzymać nie tylko cyfrowe potwierdzenie tożsamości, ale także regularny airdrop tokenów WLD. Ostatnie tygodnie wyraźnie pokazują, że Wordcoin rośnie i to w zaskakującym wręcz tempie. W ciągu 7 dni token Sama Altmana wzrósł o 141%, przebijając granicę 7 USD.  Szarża Worldcoina jest zdecydowanie na rękę operatorom Orbów, którzy od listopada 2023 dostają wypłatę wyłączenie w tokenach WLD.

Kurs WLD
Źródło – coingecko.com

Skąd boom na Worldcoina i dlaczego jego wartość rośnie?

Worldcoin rośnie, ponieważ trafił na idealny moment nie tylko na rynku kryptowalut, ale także w branży generatywnej sztucznej inteligencji. Wiosna na kryptowalutowym rynku sprawia, że nie tylko BTC i ETH idą w górę, ale ciągną tym samym wszystkie obiecujące i interesujące społeczność altcoiny. Worldcoin jest także fascynujący z innego powodu – to token współtworzony przez założyciela i CEO OpenAI, czyli firmy odpowiedzialnej za ChatGPT.

Warto dodać, że w ubiegłym tygodniu firma ogłosiła pracę nad rewolucyjnym narzędziem do generowania klipów wideo AI. Zainteresowanie wszystkim, co wychodzi spod rąk Sama Altmana rośnie, czego efektem jest także wzrost kursu Worldcoina. Choć kontrowersje wokół tego projektu nie milkną i coraz więcej władz poszczególnych krajów Europy i Afryki ma obiekcje dotyczące bezpieczeństwa danych biometrycznych swoich obywateli, tak Worldcoin rośnie i nie zamierza przestawać.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 947,53 USD-2,84%
Ethereum logo
EthereumETH
3832,63 USD-2,34%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,88 USD-1,51%
Solana logo
SolanaSOL
167,33 USD-1,79%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3832,80 USD-2,34%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,61%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,46 USD0,73%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,46%