za
Pudgy Penguins deklasują ceną BAYC.

Pudgy Penguins deklasują ceną BAYC. Wiosna na rynku tokenów NFT

Binance Launchpool

Kolekcja NFT Pudgy Penguins zyskuje na wartości i właśnie osiągnęła symboliczny kamień milowy. Najtańszy dostępny NFT Pudgy Penguins był droższy, niż najtańszy dostępny NFT z kolekcji niesławnych małp BAYC. Jest to pierwszy raz, kiedy kolekcja z pingwinami osiągnęła większą cenę od BAYC. Rynek tokenów NFT budzi się wraz z hossą na rynku kryptowalut.

Pudgy Penguins górą, czyli pingwiny na zielonej fali

Wydawało się, że tokeny NFT umrą zapomniane przez kryptowalutową społeczność. Okazuje się jednak, że spadki rynku niewymienialnych tokenów zostaną nadrobione przez zieloną falę przetaczającą się właśnie na rynek. Doskonałym tego sygnałem jest wzrost wartości kolekcji Pudgy Penguins, która uważana była za jednego z najpoważniejszych konkurentów kolekcji BAYC. Awatary ze znudzonymi małpami stały się poniekąd symbolem upadku rynku tokenów NFT, choć ich wartość znów zaczęła ostatnio rosnąć.

Pudgy Penguins.

Na przedzie peletonu jest już jednak inny lider, który nie zamierza chować głowy pod lodową krę. Najtańszy NFT z kolekcji Pudgy Penguins w cenie 22,65 ETH (62,92 USD) przebił swoją wartością najtańszy dostępny token BAYC kosztujący 22.15 ETH (61,53 USD). Co ciekawe, fakt ten skomentowała firma Yuga Labs, czyli twórcy kolekcji Bored Apes Yacht Club.

Pudgy Penguins NFT, czyli szeroka perspektywa na ekosystem Web3

Wzrost ceny kolekcji NFT z sympatycznymi pingwinami to kombinacja wiosny na rynku kryptowalut i tokenów NFT z systematyczną pracą zespołu. Pudgy Penguins to nie tylko kolekcja niewymienialnych tokenów, ale brand szeroko rozpościerający swoje pingwinie skrzydła na Web3 oraz szeroko rozumiany marketing. W sklepach Walmart oraz na oficjalnej stronie można kupić maskotki z sympatycznymi pingwinami.

W grudniu została także zapowiedziana gra Pudgy World, która będzie oparta o blockchain zkSync. Wydać zatem wyraźnie, że wzrost wartości kolekcji spowodowany jest przede wszystkim przez bardzo przemyślany marketing jej twórców. Dodając do tego wiosnę na rynku kryptowalut, można spodziewać się rekordowych wartości poszczególnych tokenów z tej kolekcji. Czy to z kolei zwiastuje powrót szału na tokeny NFT? Nie będzie to raczej tak duży boom, jak w 2021 roku, ale niewymienialne tokeny zdecydowanie wracają do gry! 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności