za
Koniec zimy na rynku NFT.

Koniec zimy na rynku NFT? Niewymienialne tokeny rosną razem z BTC i ETH

2023-12-05
NFTWeb3
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Rok 2023 nie był łaskawy dla tokenów NFT. Ich wartość stale spadała. Wręcz wydawało się, że te cyfrowe aktywa nie wrócą już do łask. Zieleń wywołana przez uptober wpłynęła jednak nie tylko na główne kryptowaluty, takie jak BTC i ETH, ale także na liczne kolekcje NFT. Czy wzrost wartości takich projektów jak Pudgy Penguins, Mad Labs i Milady Maker to koniec zimy na rynku NFT?

Wzrost wartości tokenów NFT. Kolejne kolekcje mocno w górę

Starzy marynarze mawiają, że przypływ podnosi wszystkie statki. Nie da się ukryć, że ta mądra marynarska sentencja doskonale pasuje także do rynku kryptowalut. Zieleń zalewająca obecnie kursy takich kryptowalut jak BTC, ETH, czy SOL, wpłynęła pozytywnie także na rynek tokenów NFT. Choć duża część kryptowalutowej społeczności wróżyła im popadnięcie w inwestorską niepamięć, wszystko wskazuje na to, że wzrosty poszczególnych kolekcji zwiastują koniec zimy na rynku NFT.

NFT z kolekcji Pudgy Penguins.

Warto dodać, że wzrosty widoczne są przede wszystkim na kolekcjach powiązanych z konkretnymi blockchainami. Na przykład wartość kolekcji Pudgy Penguins, będącej częścią Ethereum NFT, wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o aż 74% (według danych NFT Price Floor). Co więcej, wolumen handlu Pudgy Penguins wzrósł w tym tygodniu o 394% (według CryptoSlam) osiągając niemalże 7.5 mln wartości sprzedanych NFT. Obecnie najtańszy NFT Pudgy Penguin kosztuje 21 289 USD w ETH. W zeszłym miesiącu najniższą ceną, jaką osiągnął pojedynczy NFT z tej kolekcji, było niewiele ponad 9 000 USD w ETH.

Koniec zimy na rynku NFT napędzi kolejny szał na niewymienialne tokeny?

Wzrost takich kolekcji jak CryptoPunks, Pudgy Penguins, czy Mad Labs rozbudził apetyty niektórych inwestorów. Okazuje się, że skazane na rynkową porażkę niewymienialne tokeny znów zaczynają wracać do łask. Czy zwiastuje to szał na NFT, taki jak w 2021 roku? Raczej nie, jednakże wolumen obrotu na rynku NFT z pewnością będzie szedł w górę. Dokładnie tak samo wspinać będą się wartości poszczególnych kolekcji.

Dowodem na to, że tokeny NFT znów mogą być coś warte jest fakt, że coraz bardziej interesują się nimi hakerzy. W przeciągu ostatnich dni lawinowo rośnie scam na dziennikarza The Forbes, który poluje na właścicieli sławnych awatarów ze znudzonymi małpami – BAYC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności