za
Blockchain Sony.

Blockchain Sony: Whitepaper pojawi się już w styczniu!

2023-12-01
BlockchainWeb3
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Blockchain Sony został zapowiedziany już we wrześniu, jednakże japońska korporacja dopiero teraz ujawnia szczegóły. Biała Księga łańcucha bloków od Sony pojawi się już w styczniu 2024 roku. Oczekiwania są spore. Cały ekosystem Sony jest bowiem obecnie tak duży, że wprowadzenie własnego blockchaina wydaje się wręcz naturalnie następnym etapem rozwoju japońskiego giganta technologicznego. Co wiemy na ten moment o blockchainie Sony?

Dlaczego Blockchain Sony to tak głośny projekt Web3?

Ogłoszenie tej jesieni strategicznego partnerstwa z Startale Labs i wspólnych prac nad blockchainem Sony okazało się jednym z ważniejszych newsów dla branży technologicznej. Co ciekawe, firma Startale Labs już w czerwcu otrzymała od Sony 3,5 mln USD na prowadzenia badań nad technologią blockchain. Firma miała także ustalić, w jaki sposób blockchain może rozwiązać problemy branży technologicznej.

Blockchain Sony opiera się na filozofii maksymalnej korzyści dla ekosystemu Sony, czyli przede wszystkim dla użytkowników. Sony chce stworzyć także rozwiązania dla twórców, aby jeszcze skuteczniej chronić ich prawa w erze Web3. Blockchain Sony ma być także kreatywnym sposobem na wykorzystanie najnowszych technik kryptograficznych w ekosystemie Sony. To tylko niektóre elementy Białej Księgi, która ma ukazać się już w styczniu 2024.

Blockchain Sony w konsolach Play Station.

Sony zamierza wprowadzić NFT w grach na Play Station

Blockchain Sony ma stanowić podwalinę pod technologiczną rewolucję, która zmieni sposób funkcjonowania ekosystemu japońskiego giganta. Warto zaznaczyć, że pod kątem budżetowym Sony jest sześć razy większe od giełdy kryptowalut Coinbase. To pozwala wyobrazić sobie, do jakich rozmiarów i do jakiej skali może rozrosnąć się Blockchain Sony w niedalekiej przyszłości.

Co ciekawe, Sony złożyło wniosek o patent w marcu 2023 roku na „struktury NFT do transferu i używania cyfrowych aktywów między platformami do gier. Jest to gigantyczny krok w stronę wprowadzenia gamingu Web3 w grach konsolowych (PS4 i PS5). Patent ten umożliwi interoperacyjność z innymi markami, takimi jak Microsoft, czy Nintendo. Informacje te rzucają całkowicie nowe światło na ekspansję gamingu Web3.

W najbliższej przyszłości gry oparte o technologię blockchain i tokeny NFT dostępne będą zatem także na konsolach. Oczywiście zastosowań Blockchaina Sony jest o wiele więcej (zabezpieczenie praw muzyków, konta graczy, etc.), dlatego Sony już niedługo wprowadzi całkowicie nową jakość do branży elektronicznej rozrywki.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności