za
Sony wchodzi do Web3.

Sony wchodzi w Web3 i pracuje nad własnym blockchainem

Binance Launchpool

Japoński gigant technologiczny wchodzi w Web3 za sprawą własnego blockchaina. Takimi informacjami podzieliła się japońska firma na łamach portalu X. Sony Network Communications (czyli spółka zależna Sony) utworzy własny blockchain we współpracy ze Startale Labs.

Czy zatem już niedługo możemy spodziewać się gier na PlayStation 5 zapisywanych w blockchanie? Cyfrowych assetów w formie NFT? Prostej gwarancji, powiązanej z kryptowalutowym portfelem? Na ten moment trudno powiedzieć, ponieważ projekt jest we wczesnej fazie rozwoju.

Sony łączy siły ze Startale Labs

W poniedziałek 12 września Sony ogłosił, że za pośrednictwem spółki Sony Network Communications, rozpoczyna prace nad nową platformą blockchain. Prace prowadzone są we współpracy z firmą Startale Labs. Informacje te znalazły się w oficjalnym oświadczeniu Juna Watanabe, czyli dyrektora Sony Network Communications.

Według Watanabe, technologia blockchain ulepszy takie obszary jak IoT (Internet of Things), sztuczną inteligencję oraz rozwiązania serwisowe. Razem z Startale Labs zamierzają stworzyć globalną infrastrukturę, która wprowadzi wiele nowości do Web3. Warto dodać, że we wpisie na X Watanabe wyraźnie zaznaczył, że wszelkie szczegóły wspólnego projektu będą ujawniane stopniowo.

Wiele japońskich firm wchodzi obecnie w Web3, zaś Sony wyraźnie chce podążać za tym trendem. Coraz większa ilość projektów opartych o blockchain, NFT oraz Metaverse pokazuje, że japońscy giganci technologiczni widzą duży potencjał w Web3. Świetnym tego przykładem może być kolekcja NFT od Casio oraz współpraca Asics z Solaną.

Sony implementuje blockchain.

W jaki sposób Sony będzie korzystało z technologii blockchain?

Technologia blockchain może całkowicie zmienić usługi oraz produkty Sony, jednak na ten moment możemy jedynie spekulować odnośnie potencjalnych zastosowań własnej, blockchainowej platformy. Bardzo prawdopodobne, że japoński gigant będzie chciał zaimplementować blockchain w ich flagowym sektorze elektronicznej rozrywki. Konsola PlayStation 5 oraz cały ekosystem PlayStation Network, może wiele zyskać na wprowadzeniu technologii łańcucha bloków.

Jeżeli tak się stanie, to czy wówczas inni giganci branży gamingu także zwrócą swoje korporacyjne oczy w stronę Web3? Nie wykluczone, czego dowodem jest pionierskie zainteresowanie tym tematem francuskiego Ubisoftu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności