za
Pixels z Polygon na Ronin. Strategia migracji wyjaśniona przez twórcę gry.

Pixels z Polygon na Ronin. Strategia migracji wyjaśniona przez twórcę gry

Binance Launchpool

Gra Web3 Pixels migruje z Polygona na Ronin. Wszystko przed startem tokena PIXEL, który jest zwieńczeniem długiej przygody tego tytułu ciągnącej się od 2021 roku. Twórca gry Luke Barwikowski wyjaśnił ostatnio, dlaczego postanowił przenieść grę z blockchaina Polygona na Ronin.

Kręta droga gry Web3 Pixels – dlaczego zdecydowano się na migrację na blockchain Ronin?

Pixels jest prostą grą przeglądarkową, która czerpie garściami z klasycznych tytułów gamingu Web2, takich jak Animal Crossing: New Horizons, czy Pokemonz Nintendo 3DS. Koncepcja jest bardzo prosta – tworzysz swoją farmę, na której uprawiasz różne rośliny. Wszystko podlane ekosystemem Web3 i opierające się na długo zapowiadanym tokenie PIXELS. Gra początkowo opracowywana była na Plolygonie, czyli blockchaina bardzo popularnym wśród twórców gier Web3.

Pikselowa grafika z gry Pixels.

Co ciekawe, na chwile przed premierą tokena, twórca gry Luke Barwikowski zdecydował się na migrację gry z blockchain Polygon na Ronin. Głównym powodem tej migracji był tzw. Efekt Ronina (Ronin Effect). Polega on na tym, że gamingowa społeczność Ronina gra i promuje nowe gry Web3 zbudowane na blockchainie Ronin. Jak mówi sam Barwikowski w wywiadzie dla portalu Decrypt:

Byliśmy po prostu znacznie bardziej zgodni z ich własnym ekosystemem, niż z ekosystemem Poligonu. Właśnie dlatego migracja miała sens.

Czy branża gamingu Web3 rozkwitnie wraz z hossą na rynku kryptowalut?

Start tokena PIXELS zbiegł się w czasie z wyraźnymi wzrostami na rynku kryptowalut i tokenów NFT. Nie da się ukryć, że jest to bardzo dobry czas dla wszystkich projektów z branży gamingu Web3, ze względu na wysokie zainteresowanie cyrfowymi aktywami. Gry Web3 mogą dzięki temu zyskać rozgłos, którego próżno było szukać w trakcie kryptowalutowej zimy.

Widać to bardzo wyraźnie po tym, że giganci branży tradycyjnego gamingu także spoglądają z zainteresowaniem na zdecentralizowaną wersję elektronicznej rozrywki. Gaming Web3 przestał się kojarzyć ze scamem i grami opartymi wyłącznie o farming tokenów. Coraz bardziej przemyślane i dopracowane gry pokroju Pixels, utwierdzają gamingowe społeczność w tym, że fuzja gamingu Web2 i Web3 jest coraz bliżej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 356,27 USD-2,63%
Ethereum logo
EthereumETH
3860,82 USD-2,18%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
601,30 USD-1,69%
Solana logo
SolanaSOL
168,42 USD-1,93%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3858,34 USD-2,20%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,72%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,47 USD-0,19%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,56%