za

Bitget liderem rynku z 28% wzrostem wolumenu obrotu derywatami w styczniu 2024 r.

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Victoria, Seszele, 15 lutego 2024 r. – Bitget, wiodąca na świecie giełda kryptowalut i firma Web3, opublikowała swój raport miesięczny za styczeń 2024 r., stwierdzając wzrost wolumenu obrotu derywatami w styczniu. Pod tym kątem przewyższyła rynek o imponujące 28%. Przy wzroście rynku o 1,3%, wolumen obrotu instrumentami pochodnymi Bitget również wzrósł, umacniając jego pozycję jako lidera w branży (wg. najnowszych danych opublikowanych przez WuBlockchain). Ponadto platforma odnotowała wzrost wolumenu obrotu na rynku spot o 9,4%, przewyższając wzrost rynku o 2,6%.

raport Bitget

W raporcie podkreślono również dodatkowe wiodące w branży osiągnięcia. Między innymi to, że copy traderzy na Bitget wygenerowali ponad 15 milionów USD zysków i przeprowadzili ponad 2,2 miliona zyskownych transakcji w tym samym miesiącu. To z całą pewnością wzmacnia status Bitget jako wiodącej giełdy kryptowalut do copy tradingu. W styczniu platforma przyciągnęła 4400 wybitnych traderów i zyskała ponad 26 990 nowych kopiujących, chętnych do odkrywania możliwości handlu kryptowalutami.

Giełda podążająca z duchem czasów

Bitget zagłębił się w trendy finansowania w ekosystemie blockchainowych startupów, odkrywając znaczną lukę w finansowaniu ze względu na płeć. Badanie obejmujące okres od 1. kwartału 2022 r. do 3. kwartału 2023 r. wykazało, że startupy prowadzone przez kobiety pozyskały tylko 6,34% całkowitego finansowania. Chociaż liczba startupów prowadzonych przez kobiety spadła od początku 2022 r., nastąpił niewielki wzrost ich reprezentacji, zwiększając się z 8,3% w 2022 r. do 8,6% w trzecim kwartale 2023 r.

W odpowiedzi na tę dysproporcję Bitget uruchomił inicjatywę Blockchain4Her przeznaczając 10 milionów USD na wspieranie różnorodności płci i integracji w branży blockchain. Inicjatywa została zapoczątkowana podczas wydarzenia Web3 Hub Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego 2024. Jego celem jest wzmocnienie pozycji kobiet-przedsiębiorców poprzez różne programy, konkursy i nagrody.

Blobkchain4Her

Bitget świętował również drugi rok współpracy z legendą piłki nożnej Lionelem Messim, publikując kampanię #MakeItCount 2024 i związane z nią wideo. Kampania, nawiązująca do drogi Messiego od trudnego dzieciństwa do wielkości, ma na celu zainspirowanie zarówno społeczności krypto, jak i piłkarskiej. Zachęca ludzi do przekraczania granic i wykorzystywania szans, zamieniając przeszkody w ścieżki do sukcesu.

Oprócz tego, w raporcie Bitget przedstawiono spostrzeżenia na temat zmieniającego się rynku pracy, ujawniając znaczną migrację pracowników sektora bankowego do branży kryptowalut. Jedna trzecia kandydatów do pracy w krypto pochodzi z tradycyjnej bankowości. Zmiana ta wskazuje na procesy rekrutacyjne w sektorze krypto, który jest napędzany wyższymi wynagrodzeniami i innowacjami technologicznymi. Dostosowując się do zapewnienia dostępu do tokenów o wysokim potencjale, Bitget wprowadził również 52 nowe aktywa cyfrowe na swoją platformę.

Informacje o Bitget

Założona w 2018 r. platforma Bitget jest wiodącą na świecie giełdą kryptowalutową i firmą Web3. Obsługuje ponad 20 milionów użytkowników w ponad 100 krajach i regionach. Pomaga użytkownikom w inteligentniejszym handlu dzięki pionierskiej funkcji copy tradingu i innym rozwiązaniom handlowym. Bitget Wallet, wcześniej znany jako BitKeep, to światowej klasy portfel krypto multi-chain, który oferuje szereg kompleksowych rozwiązań i funkcji Web3, w tym funkcjonalność portfela, swap, rynek NFT, przeglądarkę DApp i wiele innych.

Bitget inspiruje ludzi do korzystania z kryptowalut poprzez współpracę z wiarygodnymi partnerami, w tym legendarnym argentyńskim piłkarzem Lionelem Messim i oficjalnym organizatorem wydarzeń eSportowych PGL.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: Strona internetowa | Twitter | Telegram | LinkedIn | Discord | Bitget Wallet
Pytania dotyczące mediów prosimy kierować na adres: media@bitget.com

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

W Bitcoin.pl zajmuję się szeroko pojętą korektą tekstów. Pilnuję, żeby przecinki zawsze znajdowały się na swoim miejscu, grafiki urozmaicały doświadczenie, a sam tekst był inkluzywny, przejrzysty i przyjemny w odbiorze. Prywatnie jestem dumną kocią mamą, miłośniczką tatuaży i zapaloną pasjonatką dubowych sesji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności