za
Nowe kryptowalutowe przepisy w Wielkiej Brytanii. Będą dotyczyły stablecoinów i stakingu.

Nowe kryptowalutowe przepisy w Wielkiej Brytanii. Będą dotyczyły stablecoinów i stakingu

Rząd Wielkiej Brytanii „bardzo mocno naciska”, aby w ciągu najbliższych sześciu miesięcy ustalić nowe kryptowalutowe przepisy. Mają one dotyczyć stablecoinów i usług stakingu kryptowalut. Według Bloomberga, informacje te pochodzą z wydarzenia organizowanego przez giełdę kryptowalut Coinbase w Londynie.

Nowe kryptowalutowe przepisy pojawią się w zaledwie pół roku? Tego chce rząd Wielkiej Brytanii

Brytyjska kryptowalutowa społeczność z niepokojem patrzy na nieustające pomysły na nowe kryptowalutowe przepisy. Według Bloomberga, w trakcie poniedziałkowego wydarzenia organizowanego przez giełdę kryptowalut Coinbase, padły kolejne deklaracje dotyczące nowych ram prawnych, tym razem dla stablecoinów oraz stakingu cyfrowych aktywów. Bim Afolami pełniący obowiązki Sekretarza Skarbu Państwa stwierdził, że rząd Wielkiej Brytanii „bardzo mocno naciska” aby nowe kryptowalutowe przepisy pojawiły się w ciągu następnych sześciu miesięcy.

Pośpiech we wprowadzaniu nowych przepisów ma być spowodowany zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Choć Wielka Brytania nie ustaliła jeszcze terminu swoich następnych wyborów, tak według prawa muszą one odbyć się przed styczniem 2025 roku. Z tego powodu nowe kryptowalutowe przepisy dotyczące stablecoinów i stakingu cyfrowych aktywów pojawią się najpóźniej do lipca tego roku.

Nowe kryptowalutowe przepisy w przygotowaniu.

Wielka Brytania zmienia branżę kryptowalut i forsuje CBDC

Szybkie wprowadzanie nowych przepisów dotyczących stablecoinów i stakingu jest tylko jedną ze zmian, które dokonują się obecnie w Wielkiej Brytanii, jeśli chodzi o branżę kryptowalut. W październiku 2023 rząd Wielkiej Brytanii opublikował propozycję, w której przedstawił swoje intencje podporządkowania sektora kryptowalut swoim regulacjom finansowym. Jedną z propozycji była także konieczność uzyskania autoryzacji od FCA do prowadzenia działań związanych z kryptowalutami.

W następstwie tych ogłoszeń kilka firm związanych z rynkiem kryptowalut (np. Revolut oraz Bitfinex) zawiesiło swoje usługi w Wielkiej Brytanii. Warto dodać, że rząd UK stale pracuje nad wprowadzeniem CBDC, czego efektem są kolejne konsultacje społeczne. Brytyjskie społeczeństwo jednak zaznacza, że nie chce cyfrowego funta, ponieważ obawia się barku anonimowości oraz likwidacji gotówki. Wszystko wskazuje jednak na to, że branża kryptowalut w Wielkiej Brytanii przejdzie spore zmiany w najbliższym czasie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności