Nowa platforma społecznościowa oparta na EOS

Blockchain Wiadomości

Voice – nowa platforma mediów społecznościowych, po raz pierwszy została zapowiedziana przez twórcę EOS – Block.One. W czerwcu ogłoszono, że […]

Voice – nowa platforma mediów społecznościowych, po raz pierwszy została zapowiedziana przez twórcę EOS – Block.One. W czerwcu ogłoszono, że wersja beta zostanie uruchomiona 14 lutego, czyli w walentynki. Data premiery projektu została ujawniona w poście na ich oficjalnym blogu. Firma obiecuje, że w miarę rozwoju będzie dzielić się swoimi postępami ze społecznością.

Voice twierdzi, że na udział w testach wersji beta zapisały się już tysiące użytkowników. Firma przyznaje, że nad projektem nadal ciąży niepewność związana z regulacjami oraz że cały czas pracują z organami prawnymi w celu zapewnienia zgodności.

Co wniesie Voice?

Firma przedstawia swój produkt, jako platformę społecznościową mającą na celu rozwiązanie problemów takich jak aukcje danych czy ukryte algorytmy. Voice twierdzi, że podejmie próbę zniesienia komplikacji dotykających obecne platformy.

Twórcy projektu mówią:

„Uważamy, że Voice jest platformą społecznościową taką jaką powinna być. To co jest dobre dla platformy, jest również dobre dla Ciebie.”

Problem z obecnymi mediami społecznościowymi

Wpis na oficjalnym blogu Voice wyjaśnia również motywację do rozwoju projektu. Pół roku temu, naczelny dyrektor techniczny – Dan Larimer, wypowiedział się o produkcie przed publicznością w Waszyngtonie.

Autor postu podsumował przemowę Larimera w następujący sposób:

„Media społecznościowe są zepsute. Są zaprojektowane tak, aby nas wykorzystywać. Nasza uwaga oraz dane personalne są przerabiane na biliony dolarów. Podczas, kiedy nieudolnie staramy się chronić przed handlem danymi osobowymi.”

W trakcie trwania wydarzenia Larimer wyjaśnił również, że niedopasowanie interesów między platformą, a użytkownikiem w coraz większym stopniu naraża społeczeństwo na problemy. Ludzie są narażeni na paserstwo danych, kradzież tożsamości, cybernękanie oraz przekonujące dezinformacje. Według niego wyprodukowana propaganda ma na celu manipulowanie opinią publiczną, która kwitnie w mediach społecznościowych. Larimer mówi, że w dzisiejszych czasach jest o wiele trudniej, odróżnić prawdę od fałszu.

Blockchain jest coraz częściej proponowany jako rozwiązanie na rosnącą liczbę fałszywych informacji. Ponadto decentralizacja od dawna była polecana jako sposób na problemy dotykające obecne platformy mediów społecznościowych.

Tagi
Blockchain kryptowaluty media społecznościowe Voice

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.