CFO Twittera Ned Segal uważa, że inwestowanie w kryptowaluty „nie ma teraz sensu”

Bitcoin w mediach Świat Ned Segal

Inwestowanie w kryptowaluty „nie ma teraz sensu”, powiedział Ned Segal, dyrektor finansowy Twittera. Skąd taka negatywna ocena cyfrowych aktywów? Ned […]

bitbay zonda

Inwestowanie w kryptowaluty „nie ma teraz sensu”, powiedział Ned Segal, dyrektor finansowy Twittera. Skąd taka negatywna ocena cyfrowych aktywów?

Ned Segal nie poleca inwestowania w kryptowaluty

Istnieje inny zestaw decyzji, które musielibyśmy podjąć, gdybyśmy mieli posiadać kryptowaluty w naszym bilansie – stwierdził w poniedziałek Segal. – Twitter musiałby zmienić swoją politykę inwestycyjną, aby utrzymać bardziej zmienne aktywa w swoim bilansie – powiedział w czasie rozmowy z „The Wall Street Journal”. Dodał, że firma woli inwestować w mniej zmienne aktywa, takie jak papiery wartościowe.

Wynika więc z tego, że Twitter jest zwolennikiem inwestowania w bardziej bezpieczne aktywa. Mimo tego Segal, który kieruje działem finansowym firmy od 2017 roku, na początku tego roku powiedział, że spółka badała wykorzystanie bitcoinów.

Twitter widzi jednocześnie potencjał swoich niedawno uruchomionych usług subskrypcji. Jak dodał CFO spółki, subskrypcje te „będą przewidywalną i nową przestrzenią, w której będziemy generować dodatkowe przychody”. Wskazał przy tym na usługi takie jak Twitter Blue, który zapewnia użytkownikom dodatkowe funkcje, oraz Super Follows, który pozwala piszącym posty pobierać opłaty od obserwujących i dawać im dostęp do dodatkowych treści.

Ned Segal

Druga firma Jacka Dorsey’a

Warto dodać, że fintechowa firma Square, która jest również kierowana i współzałożona przez Jacka Dorseya z Twittera, przechowuje w swoim bilansie kryptowaluty. To samo robią inni giganci rynku – Tesla czy Microstrategy.

Sam Dorsey jest zwolennikiem zdecentralizowanej technologii, w tym bitcoinów i kryptowalut. Dawał temu już wielokrotnie wyraz. Twierdzi, że kryptowaluty mogą pomóc rozwinąć np. rynki w Afryce, gdzie nadal sporo osób nie posiada konta w banku.

Twitter chce także rozwinąć swoje usługi za pomocą blockchaina. Pozwala teraz wysyłać użytkownikom napiwki w bitcoinie. Założył też zespół ds. kryptowalut, a kilka miesięcy temu stworzył grupę, której zadaniem jest stworzenie nowych podstaw technologicznych portalu za pomocą nowych technologii.

Nowy zespół, nazwany Twitter Crypto, ma być prowadzony przez Tess Rinearson. Według Financial Times jej zadaniem będzie opracowanie „strategii dla przyszłości kryptowalut na Twitterze”.

Jestem podekscytowana, że dołączyłam do Twittera. Będę prowadzić nowy zespół skupiony na kryptowalutach, blockchainie i innych zdecentralizowanych technologiach – w tym i wykraczających poza kryptowaluty

– napisała w social mediach.

Tagi
bitcoin inwestorzy btc czy warto inwestować w kryptowaluty inwestowanie bitcoin Ned Segal Twitter

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.