Kevin O’Leary twierdzi, że nigdy nie był kryptosceptykiem

Bitcoin w mediach Świat Kevin O'Leary

Kevin O’Leary, gwiazda amerykańskiej telewizji, twierdzi, że nigdy nie był kryptowalutowym sceptykiem. Oznajmił, że został zmuszony przez swój dział ds. […]

bitbay zonda

Kevin O’Leary, gwiazda amerykańskiej telewizji, twierdzi, że nigdy nie był kryptowalutowym sceptykiem. Oznajmił, że został zmuszony przez swój dział ds. zgodności z przepisami do „wycofywania się” ze świata cyfrowych walut. Dodał jednak, że jego portfel inwestycyjny stanowią teraz w 10% kryptowaluty.

Kevin O’Leary: 10% oszczędności mam w kryptowalutach

W nagraniu na żywo z Reddit’s r/CryptoCurrency Talk celebryta i gwiazda „Shark Tank” Kevin O’Leary powiedział, że kryptowaluty stanowią teraz 10% jego portfela inwestycyjnego.

– Na początku roku było to 3%; celem było uzyskanie 7% do końca roku. Ze względu na aprecjację tak wielu aktywów, które mam teraz, jesteśmy obecnie prawie na poziomie 10%. Niektórzy uważają, że gra się skończyła, a [kurs] etheru za chwilę się załamie, ale ja się z tym nie zgadzam. Jest wiele innych alternatyw, czy to solana, czy cokolwiek innego. Jeśli jesteś inwestorem, tak jak ja, chcesz dywersyfikacji. To jest klucz – wyjaśnił.

Kevin O'Leary

Bitcoin to już nie „śmieć”

O’Leary był wcześniej – jeszcze dwa lata temu – sceptykiem w kwestii kryptowalut. Twierdził, że bitcoiny (BTC) to „śmieci”.

Pozwólcie, że wyjaśnię moje stanowisko z tamtego okresu. Właściwie kupiłem mojego pierwszego bitcoina w 2017 roku. Wtedy rynek nie był nawet regulowany. W tym czasie rozważano już jednak otwarcie hotelu w Nowym Jorku poprzez tokenizację. Teraz jestem zaangażowany w wiele firm, które działają na rynku usług finansowych, i jestem w nich inwestorem, korzystam z ich usług i wszyscy przestrzegają przepisów regulatora. Dlatego moje własne działy ds. zgodności z przepisami wywierały na mnie wcześniej ogromną presję, abym wycofał się z kryptowalut, ponieważ bardzo ich to niepokoiło, skończylibyśmy jako piorunochron – powiedział.

O’Leary przyznał publicznie, że inwestuje na rynku kryptowalut. W sierpniu został nawet rzecznikiem giełdy kryptowalut FTX i chwalił Ethereum (ETH) jako platformę oraz ETH jako aktywo, które wkrótce stanie się deflacyjne. W zeszłym miesiącu alokacja kryptowalut gwiazdy „Shark Tank” przekroczyła ponoć jego zasoby złota.

Jak widać, rynek jest pełen kryptosceptyków, którzy coraz śmielej otwierają się na cyfrowe zasoby.

Tagi
btc ETH inwestycja Kevin O’Leary kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.