Twitter wprowadza płatności w kryptowalutach

Bitcoin Blockchain Świat Twitter wprowadza napiwki w bitcoinachh

Dla użytkowników kryptowalut, Twitter jest niewątpliwie jednym z najważniejszych serwisów społecznościowych. Właśnie dołączył do grona gigantów technologicznych wspierających kryptowaluty. Napiwki […]

bitbay zonda

Dla użytkowników kryptowalut, Twitter jest niewątpliwie jednym z najważniejszych serwisów społecznościowych. Właśnie dołączył do grona gigantów technologicznych wspierających kryptowaluty.

Napiwki w BTC

23 września na twitterowym blogu pojawił się nowy wpis zatytułowany „Napiwki dla wszystkich”. Informuje on o wdrożeniu mikropłatności do usług Twittera i objaśnia, jak korzystać z nowej funkcji.

Esther Crawford, kierowniczka ds. produktów Twittera, wyjaśniła, że kryptowaluty są zgodne z filozofią serwisu:

Chcemy, aby wszyscy na Twitterze mieli dostęp do różnych form zarabiania. Waluty cyfrowe przyciągają coraz więcej osób w obiegu gospodarczym i są bardzo pomocne w przesyłaniu pieniędzy za granicę.

Wpis na blogu informuje również, że płatności bitcoinem będą odbywać się za pośrednictwem sieci Lightning Network. Będzie to możliwe dzięki partnerstwu ze Strike.

Lightning Network to druga warstwa protokołu transakcyjnego, opierająca się na istniejącej infrastrukturze blockchaina. Celem jest umożliwienie błyskawicznych i skalowalnych transakcji pomiędzy węzłami przy zachowaniu minimalnych kosztów.

Jak działa Lighting Network

źródło: TheBlockPro.com

Na razie płatności bitcoinem na Twitterze są dostępne wyłącznie dla użytkowników iOS. Crawford zapowiedziała jednak, że Twitter uruchomi obsługę urządzeń z Androidem w nadchodzących tygodniach:

Starting today, we’re rolling out Tips to everyone on iOS globally and bringing it to people on Android in the coming weeks. 🧵 https://t.co/GXKPSIpWYT

— Esther Crawford (@esthercrawford) September 23, 2021

Maksymalizacja BTC a szanse dla NFT

Większość osób zainteresowanych tematem kryptowalut na pewno nie raz słyszała o tym, że Jack Dorsey – szef Twittera jest wielkim entuzjastą bitcoina. Wielokrotnie podkreślał w swoich wypowiedziach, że bitcoin ma szansę stać się walutą internetu. Zaznaczał również, że nie jest zainteresowany innymi cyfrowymi monetami, jak chociażby ether czy cardano. Biorąc pod uwagę wielkość, zasięg i zasoby Twittera, ruch jakim jest wprowadzenie napiwków z użyciem bitcoina może być kolejnym milowym krokiem w kierunku globalnej adopcji.

Mimo, że Jack Dorsey zdecydowanie gloryfikuje pierwotną kryptowalutę, odrzucanie innych rodzajów cyfrowych aktywów nie jest na pewno rozsądne. Zespół Twittera zdaje sobie na pewno z tego sprawę. Jak podaje portal Mashable, Crawford poinformowała, że programiści Twittera badają wykorzystanie NFT na platformie jako zdecentralizowanych form ochrony tożsamości i praw do własności intelektualnej:

Cieszymy się, że wkrótce będziemy w stanie wprowadzić uwierzytelnianie poprzez NFT. Jest to sposób na wspieranie twórców tej formy w potwierdzaniu autentyczności informacji. Umożliwiając ludziom bezpośrednie łączenie swoich portfeli kryptograficznych, możliwe jest śledzenie i prezentowanie własności NFT na Twitterze.

Tagi
bitcoin Blockchain Esther Crawford jack dorsey Twitter Twitter napiwki

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.