Twitter tworzy zespół ds. kryptowalut i chce wejść w świat dAppów

DeFi Twitter wprowadza napiwki w bitcoinachh

Twitter ogłosił stworzenie dedykowanego zespołu ds. kryptowalut. Jego zadaniem będzie zbadanie zdecentralizowanych aplikacji (dApp). Nowy zespół, nazwany Twitter Crypto ma […]

bitbay zonda

Twitter ogłosił stworzenie dedykowanego zespołu ds. kryptowalut. Jego zadaniem będzie zbadanie zdecentralizowanych aplikacji (dApp).

Nowy zespół, nazwany Twitter Crypto ma być prowadzony przez Tess Rinearson. Według Financial Times jej zadaniem będzie opracowanie”strategii dla przyszłości kryptowalut na Twitterze”.

Jestem podekscytowana, że dołączyłam do Twittera. Będę prowadzić nowy zespół skupiony na kryptowalutach, blockchainie i innych zdecentralizowanych technologiach – w tym i wykraczających poza kryptowaluty.

Czym jest Twitter Crypto?

Twitter Crypto, według samej firmy, polega na decentralizacji mediów społecznościowych, a nawet podobno pozwala twórcom treści zarabiać na cyfrowych aktywach.

Badamy sposoby włączenia zdecentralizowanych technologii do naszych produktów i infrastruktury.

Zespół planuje również stać się „doskonałym centrum dla wszystkich produktów blockchain i Web 3”.

Twitter znajduje się pod dyrekcją Jacka Dorseya, który jest zapalonym fanem bitcoina. Inna firma Dorseya, Square, ogłosiła niedawno, że rozważa zbudowanie własnych koparek BTC.

Jest to kolejny już krypto ruch wykonany przez Square. Aplikacja Square Cash jest już popularnym sposobem na zakup bitcoina, a latem firma ogłosiła plany stworzenia nowego rodzaju zdecentralizowanej giełdy skoncentrowanej na bitcoinie. Spółka chce też produkować własne portfele sprzętowe.

Media społecznościowe i decentralizacja

Ogłoszenie Twittera jest najnowszym z długiej listy wezwań do wprowadzenia decentralizacji w mediach społecznościowych.

Na początku tego tygodnia, Reddit i założyciele Solana ogłosili fundusz o wartości 100 milionów dolarów dla technologii Web 3 w social mediach. Ogłoszenie to miało miejsce na konferencji Solana Breakpoint w Lizbonie. Raj Gokal, współzałożyciel Solany powiedział wtedy:

Potrzebuję uwolnienia od scentralizowanych mediów społecznościowych, chcę się uwolnić od Twittera. Mam specjalną nagrodę dla każdego, kto mi w tym pomoże, by usunąć moje konta z tych scentralizowanych serwisów.

Być może teraz, kiedy Twitter zamierza zdecentralizować swoje usługi, Gokal zmieni zdanie?

Tagi
Crypto Twitter Dapp DeFi kryptowaluty Twitter

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.