za
square portfel sprzętowy

Square stworzy portfel sprzętowy BTC

European Halving Party 2024

Jack Dorsey i Jesse Dorogusker potwierdzili plany Square dotyczące opracowania portfela sprzętowego na bitcoiny. Urządzenie ma być ponoć pewnym przełomem dla rynku kryptowalut.

Square stworzy portfel sprzętowy

Square,  firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi, realizuje swój projekt portfela sprzętowego na bitcoiny. Potwierdzili to już dyrektor generalny spółki Jack Dorsey i ekspert ds. sprzętu Jesse Dorogusker.

O realizacji pomysłu mówiło się już wcześniej. Teraz jednak wiemy już, że to prawda i firma wyda swój odpowiednik Ledgera.

Dorogusker dodał na Twitterze, że Square chce sprawić, by chronienie kryptowalut stało się prostsze i powszechniejsze, niż jest obecnie. Prawdą jest także, że dziś nadal sporo inwestorów utrzyma swoje BTC na giełdach. I to mimo upadku wielu takich platform na przestrzeni lat.

Mamy wiele pytań i problemów do pogodzenia i zaczniemy od tego kierunku dot. [rozwoju] produktu: najpierw bitcoin, globalna dystrybucja, multisig w celu osiągnięcia „wspomaganej samoopieki” i priorytetowe wykorzystanie urządzeń mobilnych

– napisał w poście Dorogusker.

Dorsey wyjaśnił zaskakująco brzmiący termin „wspomaganej samoopieki” w zeszłym miesiącu, zauważając, że firma stara się zapewnić uproszczone zarządzanie portfelem sprzętowym.

Opieka nie musi być czymś na zasadzie „wszystko albo nic”. Prawdopodobnie możemy uprościć opiekę [nad kryptowalutami] poprzez „wspomaganą samoopiekę”. Wspomaganie wymaga doskonałego projektu produktu: minimalnego czasu konfiguracji, polegania na istniejących urządzeniach i kompleksowej niezawodności

– tłumaczył szef Twittera i Square.

square portfel sprzętowy

Portfele sprzętowe

Jak już wspomnieliśmy, dziś wielu inwestorów nadal trzyma swoje środki na giełdzie. To wielki błąd. Jak wielokrotnie pokazywała historia rynku bitcoina, jeśli jakaś giełda upada, jej użytkownicy często bezpowrotnie tracą swoje kryptowaluty, trzymane na danej platformie. Dlatego też tak ważne jest zabezpieczanie cyfrowych walut za pomocą papierowych portfeli lub portfeli sprzętowych.

Portfele sprzętowe są jednym z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowalut, ponieważ umożliwiają użytkownikom przechowywanie ich kluczy prywatnych i zasobów na zewnętrznych urządzeniach, które są w trybie offline. Tyle że dziś przeciętni użytkownicy BTC skarżą się, że nauka obsługi takich urządzeń  jest dla nich wciąż zbyt skomplikowana.

Square, jak twierdzi, zniweluje powyższy problem. Czy tak się stanie? Pozostaje nam czekać na produkt finalny.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności