za
ethereum

Najlepsza inwestycja na 2021 rok? Ethereum!

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Potencjał Etheru jest niezwykle duży, a społeczność projektu zaczyna rozumieć prawdziwą wartość stojącą za ETH. Czy oznacza to, że Ethereum to najlepsza inwestycja na 2021 rok?

W drugiej połowie ubiegłego roku byliśmy świadkami wzrostu zainteresowania kryptowalutami ze strony inwestorów instytucjonalnych, co w dużej mierze wpłynęło na znaczący wzrost wartości BTC. Ale wraz z najpopularniejszą kryptowalutą świata powoli rosła też ta druga, nieco mniejsza. Dziś spojrzymy, czemu to właśnie Ether ma szansę zdominować rynek w najbliższej przyszłości, a niektórzy twierdzą, że to najlepsza inwestycja na 2021 roku.

Czynniki cenowe

Zacznijmy od liczb! ETH wzrosło od marca 2020 roku o ponad 1200%. Dla porównania, od tych samych gwałtownych spadków, spowodowanych pandemią koronawirusa, bitcoin zyskał na wartości “zaledwie” 700%. Oczywiście, jeśli za punkt odniesienia przyjmiemy wcześniejsze ATH obydwu kryptowalut (z okresu 2017/2018), wtedy uzyskanie przez ETH poziomu $1400 nie wygląda aż tak imponująco jak $40 000 bitcoina. Dla inwestora bardziej od wartości aktywa liczy się jednak możliwość wysokiego zarobku.

najlepsza inwestycja

Według wielu analityków, po osiągnięciu nowego szczytu, najpopularniejszy altcoin cały czas ma potencjał na bardzo duże wzrosty. Prognozy te wyglądają bardziej obiecująco niż w przypadku bitcoina.

Popyt deweloperów

Poza czynnikami cenowymi, warto zwrócić uwagę na możliwość praktycznego wykrzystania i rozwoju danej technologii. Dziś Ethereum jest najpopularniejszą platformą do budowania projektów blockchainowych i tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Poniższy wykres prezentuje liczbę unikalnych tokenów ERC-20 (opartych o sieć Eth), którymi handlowano w trakcie pierwszych lat od uruchomienia Ethereum. Pomimo spowolnienia tempa wzrostu całej branży od pęknięcia bańki projektów ICO w 2018 roku, ich liczba cały czas jest wysoka.

Nawet pomimo występowania solidnej konkurencji w tym obszarze funkcjonowania (takie projekty jak Tron, Polkadot, Cardano, Cosmos i Tezos), projekt Vitalika Buterina cały czas dumnie trzyma pozycję lidera używalności i kapitalizacji.

Wolumen transakcji

Wolumeny transakcji to kolejny argument, który sprzyja ETH. W 2020 roku wolumen wszystkich transakcji zanotowanych na blockchainie Ethereum wynosi ponad bilion. To wartość przekraczająca roczny wolumen Paypala, którego 350 milionów użytkowników na całym świecie przetransferowało środki o wartości “zaledwie” 200 miliardów dolarów.

najlepsza inwestycja

Rosnący wolumen transakcji Ethereum jest również istotny ze względu na szybki rozwój innych statystyk, tak bardzo z wolumenem powiązanych. W 2020 roku padły nowe rekordy liczby zawartych transakcji, stworzonych portfeli, a także aktywnych portfeli w sieci Ethereum. Nie dziwią, w takim razie, optymistyczne prognozy analityków. Coraz więcej ludzi aktywnie wykorzystuje Ethereum.

Rozwój sektora DeFi

2020 był interesującym rokiem w rozwoju DeFi. Od początku ubiegłego roku, wartość zamkniętych w kontraktach środków wzrosłaa o 3300%. Obecna wartość to około 23 miliardy dolarów. Główną platformą rozwoju dla większości projektów z tego obszaru jest, oczywiście, sieć Ethereum.

Te młode i innowacyjne usługi finansowe nadal nie uwolniły jeszcze swojego pełnego potencjału. Jest to związane z bardzo dużą niepewnością inwestorów sektora instytucjonalnego, które, mimo że podchodzą do DeFi z rezerwą, to cały czas uznają je za technologię z potencjałem.

Najlepsza inwestycja?

Ethereum jako najlepsza inwestycja w 2021 roku to całkiem realna idea. Na rynku kryptowalut ETH już udowodniło, że jest najpoważniejszym “konkurentem” bitcoina dzięki swojemu technologicznemu potencjałowi. Najbliższe 11 miesięcy będzie ciekawych dla całego rynku kryptowalut, a dla Ethereum zwłaszcza!

 

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Ekonomista, aktor i prezenter. Związany z branżą kryptowalutową od 2017 roku. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi projektami kryptowalutowymi. Robi dla nich reklamy, kreacje video, content, a także doradza w kwestii strategii komunikacji. Uwielbia przeglądać środowiskowe dramy na X - najchętniej do porannej kawki i partyjki w szachy.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 662,89 USD-2,30%
Ethereum logo
EthereumETH
3481,27 USD-2,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,31 USD-3,04%
Solana logo
SolanaSOL
148,06 USD-4,48%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3479,00 USD-2,29%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,64%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,55%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,56 USD2,95%