za
Jed McCaleb sprzedaje XRP

XRP to papier wartościowy – twierdzi znany prawnik

2021-01-25
Ripple
Binance Launchpool

Znany prawnik i entuzjasta kryptowalut Stephen Palley poparł SEC, mówiąc, że XRP rzeczywiście jest papierem wartościowym. Firma stojąca za XRP – Ripple, od końca grudnia ubiegłego roku zmaga się z pozwem sądowym, po tym jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła ją o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Wcześniej społeczność oskarżała kierownictwo Ripple o okresowe dumpowanie XRP, ze względu na jego wysoce scentralizowany system. Zanim SEC złożyła pozew przeciwko firmie, Ripple kilkakrotnie zaprzeczał tym zarzutom.

Zdania są podzielone

Chociaż Ripple jest gotowy do walki z SEC, ponieważ uważa, że XRP nie jest papierem wartościowym, niektóre ważne osobistości w branży krypto wspierają stanowisko SEC. Jedną z takich osób jest znany prawnik Stephen Palley. W zeszłym tygodniu, nowo mianowany szef SECu – Gary Gensler, stwierdził, że w branży może być więcej niezarejestrowanych papierów wartościowych, takich jak XRP i istnieje potrzeba ich uregulowania.

Mimo, że sprawa XRP nie została jeszcze zakończona, pozycja wpływowych influencerów, takich jak Palley, może dać pogląd na jej wynik. Wiele giełd wycofało już token XRP ze swoich platform, a Grayscale, wiodący menedżer aktywów cyfrowych, usunął go nawet ze swojego funduszu large-cap.

Tymczasem w Japonii inwestorzy zajęli jednoznaczne stanowisko popierające XRP. Ripple posiada wieloletnie relacje biznesowe z jedną z wiodących japońskich firm świadczących usługi finansowe, SBI Holdings. W rezultacie XRP stała się akceptowana w kraju, a tamtejsi inwestorzy w przeciwieństwie do SECu uważają ją za walutę, a nie papier wartościowy.

Innym krajem, który poparł XRP i Ripple jest Wielka Brytania. Dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse, ogłosił wcześniej, że firma rozważa przeniesienie swojej siedziby do Londynu, jeszcze przed rozpoczęciem sprawy SEC. Jeśli sąd ostatecznie wyda orzeczenie na korzyść SEC, Ripple może być zmuszony znaleźć swoje miejsce w kraju, w którym byłby mile widziany.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 397,87 USD3,05%
Ethereum logo
EthereumETH
3145,73 USD2,13%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,29 USD0,41%
Solana logo
SolanaSOL
180,30 USD5,91%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,09%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3145,24 USD2,14%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,39%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,53 USD1,73%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD1,88%