Microstrategy kupuje ponad 5000 bitcoinów

Bitcoin

Firma MicroStrategy, kierowana przez Michaela Saylora, zakupiła ponad 5 tysięcy bitcoinów o wartości 242,9 miliona dolarów. Tym samym, całkowity stan […]

Firma MicroStrategy, kierowana przez Michaela Saylora, zakupiła ponad 5 tysięcy bitcoinów o wartości 242,9 miliona dolarów. Tym samym, całkowity stan posiadania firmy wzrósł do ponad 114 042 BTC.

Microstrategy kupuje na spadkach

Założyciel i dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, ogłosił najnowsze zakupy za pośrednictwem Twittera w poniedziałek, 13 września. Jak wynika z tweeta, jego firma zakupiła 5 050 BTC, po średniej cenie około 48 099 dolarów za bitcoina.

CEO ujawnił również, że najnowsze zakupy kosztowały firmę około 242,9 miliona dolarów.

Szał zakupowy

MicroStrategy konsekwentnie kupuje sztandarową kryptowalutę przy każdej możliwej okazji (czytaj dołki). Ostatnia inwestycja miała miejsce zaledwie w sierpniu, kiedy to spółka nabyła blisko 4000 bitcoinów za około 177 milionów dolarów. Gigant w dziedzinie analityki biznesowej kupił również ponad 13 000 BTC w czerwcu. Inwestycje sfinansował wtedy za pomocą 500 mln USD pozyskanych ze sprzedaży obligacji.

Biorąc pod uwagę najnowszą transakcję, firma posiada obecnie łącznie 114 042 BTC. Na dzień dzisiejszy, wartość tych monet w dolarach wynosi ponad 5 miliardów USD.

Michael Saylor w przeszłości wielokrotnie okazywał swoją wiarę w pierwotną kryptowalutę. Ostatnio w wywiadzie oświadczył nawet, że on lub jego firma nie sprzedadzą swoich udziałów, bez względu na to, co będzie się działo z ceną.

Jednocześnie ogłoszenie o zakupach zbiega się z czasem, kiedy BTC spadł o ponad dwa procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Największa kryptowaluta jest obecnie notowana na poziomie ok. 46 000 USD.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc inwestycja microstrategy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.