Microstrategy robi kolejne zakupy. Tym razem za 177 mln USD

Bitcoin

Amerykańska firma MicroStrategy ponownie dokonała sporych zakupów na rynku krypto. Spółka nabyła do swojego portfolio kolejne 3907 BTC. W rezultacie, […]

Amerykańska firma MicroStrategy ponownie dokonała sporych zakupów na rynku krypto. Spółka nabyła do swojego portfolio kolejne 3907 BTC. W rezultacie, jej łączne udziały w sztandarowej kryptowalucie wzrosły do 109 000 monet.

MicroStrategy nie przestaje kupować

Dyrektor generalny MicroStrategy – Michael Saylor ujawnił w piątek, że jego firma nabyła kolejne 3907 bitcoinów. Średnia cena zakupu wyniosła tym razem około 45 294 dolarów za monetę.

Jak twierdzi CEO, najnowsza partia zakupów kosztowała giganta analityki biznesowej około 177 milionów dolarów. Dyrektor generalny dodał, że środki na inwestycję pochodzą z dochodów uzyskanych ze sprzedaży urządzeń ATM.

Obecny zakup zwiększa całkowitą liczbę BTC przechowywanych w skarbcu MicroStrategy do 108 992 sztuk. Jednocześnie jest on kolejnym świadectwem byczego nastawienia Michaela Saylora do flagowej kryptowaluty.

W lipcu założyciel i dyrektor generalny firmy powiedział, że jego firma zamierza kontynuować nabywanie BTC, pomimo straty w drugim kwartale 2021 roku. Rzeczywiście, ponad 50-procentowa korekta globalnego rynku cyfrowych aktywów spowodowała straty z tytułu utraty wartości dla amerykańskich firm posiadających udziały w kryptowalutach. Tesla również odnotowała stratę w wysokości 23 milionów dolarów w II kwartale.

Wcześniej Saylor oświadczył też, że nie sprzeda ani swoich bitcoinów, ani tych firmowych, nawet jeśli ich wartość będzie spadać.

Przygoda Michaela Saylora z kryptowalutami

MicroStrategy swój pierwszy zakup bitcoinów ogłosiło w sierpniu 2020 roku. Od tego czasu konsekwentnie zwiększa swoją pozycję przy każdej możliwej okazji. Dyrektor generalny firmy, Michael Saylor, jest jednym z największych zwolenników BTC. Zachęca nawet inne firmy, aby rozważyły wprowadzenie bitcoina do swojego bilansu. W tym celu zorganizował nawet specjalną konferencję dla inwestorów instytucjonalnych.

Najnowsze zakupy BTC mają miejsce w momencie, gdy cena BTC po raz pierwszy od maja przekroczyła poziom 50 000 USD. Kryptowaluta od czasu spadku do dolnej granicy 27 000 USD w połowie maja, wzrosła aż o 87%.

Bitcoin nie zdołał jednak utrzymać poziomu 50 000 USD. Moneta straciła 2000 USD w ciągu doby i zatrzymała swój rajd w okolicach 50 500 USD.

Tagi
bitcoin btc instytucje inwestorzy instytucjonalni Michael Saylor microstrategy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.