blockstream

Blockstream pozyskuje 210 milionów dolarów i przejmuje producenta ASIC

bitbay zonda

Firma Blockstream zakończyła rundę finansowania serii B, podczas której pozyskała 210 milionów dolarów. Wycena firmy wzrosła teraz powyżej 3 miliardów dolarów. Wśród inwestorów znaleźli się m.in. iFinex i Baillie Gifford. Blockstream zamierza przeznaczyć te środki na produkcję chipów górniczych.

Blockstream rozszerzy swoją działalność

Jak donoszą kanadyjskie media, Blockstream jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję krypto jednorożca. Wszystko za sprawą kolejnej rundy finansowania. W rundzie serii B uczestniczyła brytyjska firma private equity Baillie Gifford oraz iFinex, spółka macierzysta Bitfinex i Tether. Inni inwestorzy nie zostali wymienieni.

Mamy ogromny szacunek dla założycieli Blockstream i zespołu zarządzającego. Wierzymy, że jego sieć rozliczeniowa dla aktywów i papierów wartościowych opartych na bitcoinach ma potencjał, aby przekształcić projektowanie i funkcjonowanie rynków kapitałowych.

– czytamy w oświadczeniu brytyjskiej firmy.

Dyrektor ds. strategii Blockstream, Samson Mow, obiecał, że świeże fundusze zostaną wykorzystane do ekspansji działalności miningowej firmy.

Kanadyjska firma przejęła również izraelskiego producenta układów ASIC – Spondoolies. Póki co nie podano jednak kwoty, na którą opiewała transakcja. Zespół Spondoolies dołączy do Blockstream, by zbudować nowy oddział ASIC. ASIC to urządzenia przeznaczone do wydobywania bitcoina i innych kryptowalut w oparciu o mechanizm konsensusu proof of work. Według Mow’a, nowy oddział rozpocznie pracę w przyszłym roku.

Upłynie jeszcze dużo czasu, zanim będziemy w stanie wprowadzić go na rynek. Jestem pewien, że będziemy w stanie współpracować, aby uzyskać większą wydajność w ASIC i naszą zdolność do wydobywania bitcoina.

Współpraca z Square

Na początku tego roku Blockstream podjął współpracę ze Square Jacka Dorseya. Obie firmy rozpoczęły wspólne prace nad budową kopalni BTC zasilanej energią słoneczną w USA. W ten sposób chcą one podnieść świadomość ludzi i pokazać, że górnictwo BTC i energia odnawialna mogą być katalizatorem przejścia na czystą energię.

Tagi
ASIC bitcoin Blockstream btc Czysta energia energia elektryczna kopanie kryptowaluty mining Square

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.