za
MicroStrategy kupuje 7000 BTC

MicroStrategy posiada już ponad 100 000 BTC

zondacrypto bitcoin giveaway

Firma Michaela Saylora – MicroStrategy dokonała kolejnych zakupów 13 005 BTC za prawie 500 milionów dolarów. Tym samym w swoim portfelu posiada już ponad 100 000 bitcoinów. W konsekwencji spółka posiada teraz 0,5% wszystkich bitcoinów, które będą kiedykolwiek istniały.

Kolejne 13 005 BTC dla firmy Michaela Saylora

Założyciel i dyrektor generalny spółki notowanej na NASDAQ ogłosił ostatni zakup w dniu 21 czerwca. Był on konsekwencją pozyskania 500 milionów dolarów poprzez ofertę starszych zabezpieczonych obligacji, o czym informowaliśmy wcześniej.

Jak tłumaczy Saylor, 13 005 monet zostało zakupionych za kwotę nieco poniżej 500 milionów dolarów, a średnia cena wyniosła 37 617 dolarów.

Po ostatnim masowym zakupie, MicroStrategy posiada już 105 085 bitcoinów. Łącznie ulokowała w pierwotnej kryptowalucie ponad 2,7 miliarda dolarów, płacąc przy tym średnio 26 080 dolarów za monetę. Z procentowego punktu widzenia, liczba monet, które posiada obecnie MicroStrategy, stanowi 0,5% wszystkich bitcoinów, które będą kiedykolwiek istniały i 0,56% tokenów znajdujących się obecnie w obiegu.

MicroStrategy nie tylko kupuje

Oprócz znacznych inwestycji w BTC, firma i jej dyrektor generalny podjęli również wiele innych przedsięwzięć pro-bitcoinowych. MicroStrategy zorganizowało np. konferencję online na temat BTC dla kadry kierowniczej dużych korporacji. Jej celem było przedstawienie korzyści płynących z inwestowania w tę kryptowalutę.

Firma uczyniła też bitcoin swoim rezerwowym aktywem i zaczęła płacić dyrektorom nie będącym pracownikami w BTC zamiast w gotówce. Dodatkowo Saylor uruchomił własny kurs dla inwestorów detalicznych i wykorzystywał każdą okazję, aby chwalić kryptowalutę w tradycyjnych mediach.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoin btc instytucje Michael Saylor microstrategy zakupy

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.