Brytyjska poczta ułatwi zakup BTC i ETH

Kryptowaluty

Brytyjska poczta weszła w partnerstwo z Swarm Markets. Dzięki współpracy, klienci placówek pocztowych będą mieli możliwość łatwego zakupu kryptowalut za […]

Brytyjska poczta weszła w partnerstwo z Swarm Markets. Dzięki współpracy, klienci placówek pocztowych będą mieli możliwość łatwego zakupu kryptowalut za pomocą specjalnych voucherów.

Bitcoin i Ethereum na poczcie

U.K. Post Office wprowadzi opcję zakupu kryptowalut za pośrednictwem Easyid – aplikacji do weryfikacji tożsamości. Klienci poczty, którzy zweryfikują swoje dane osobowe za pomocą aplikacji, będą mogli kupować specjalne vouchery, a następnie wymienić je na kryptowaluty.

Jak twierdzi The Telegraph, Easyid umożliwi dostęp do Swarm Markets już w tym tygodniu. Swarm Markets to berlińska platforma handlu kryptowalutami kontrolowana przez niemieckiego regulatora finansowego, BaFin. Firma ogłosiła w piątek:

Swarm Markets nawiązał współpracę z Yoti, aby zaoferować użytkownikom aplikacji mobilnej Easyid bezpieczny i łatwy sposób na zakup kuponów BTC i ETH za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego – a także dostęp do pierwszej na świecie licencjonowanej platformy DeFi.

Według publikacji, poczta nie otrzyma prowizji od sprzedanych voucherów. Swarm Markets będzie jednak płacił instytucji za korzystanie z jej oprogramowania do weryfikacji tożsamości.

Czym jest Easyid?

Brytyjska poczta uruchomiła Easyid w sierpniu dzięki partnerstwu z firmą zajmującą się cyfrową tożsamością Yoti. Jak podaje Yoti, Easyid jest akceptowany w ponad 25 000 miejsc w całej Wielkiej Brytanii, w tym w 11 638 oddziałach urzędów pocztowych. Rzeczik brytyjskiej poczty powiedział:

Dostęp do produktów i usług w coraz większym stopniu przenosi się do sieci, a my odpowiedzieliśmy na tę zmianę, uruchamiając naszą bezpłatną aplikację, Post Office Easyid. Pozwoli ona ludziom budować własną bezpieczną tożsamość cyfrową na smartfonie i umożliwi im łatwą kontrolę i udowodnienie, kim są dla każdej firmy, z którą chcą wejść w interakcję.

Eksperci w kraju uważają jednak, że ruch brytyjskiej poczty może być ryzykowny dla inwestorów. Warren Shute, licencjonowany specjalista ds. planowania finansów skomentował sytuację w następujący sposób:

Kiedy ludzie kupują kryptowaluty, powinny być one sprzedawane z bardzo wyraźnym ostrzeżeniem: że możesz odzyskać znacznie mniej niż kupiłeś. Jedną rzeczą jest kupowanie kryptowalut online za pośrednictwem platformy inwestycyjnej, ponieważ tego właśnie oczekuje publiczność. Kryptowaluty nie kojarzą się jednak z brytyjską pocztą.

Tagi
bitcoin btc Ethereum Poczta Swarm Markets Wielka Brytania

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.