MicroStrategy planuje pozyskać kolejne 400 mln USD na zakup BTC

Bitcoin Wiadomości

Firma Michaela Saylora – MicroStrategy, planuje przeprowadzić kolejną wartą 400 milionów dolarów, sprzedaż obligacji. Wszystko po to, aby kupić jeszcze […]

Firma Michaela Saylora – MicroStrategy, planuje przeprowadzić kolejną wartą 400 milionów dolarów, sprzedaż obligacji. Wszystko po to, aby kupić jeszcze więcej Bitcoinów.

MicroStrategy nadal w zakupowym szale

Chociaż MicroStrategy ulokowało już ponad 2 miliardy dolarów w pierwotnej kryptowalucie, gigant analityki biznesowej nie planuje zaprzestać zakupów. Firma ogłosiła plany zaoferowania obligacji wartych 400 milionów dolarów z terminem wykupu w 2028 roku. Po zebraniu środków, spółka ponownie ulokuje je na rynku krypto.

Od czasu swojego pierwszego zakupu wartego setki milionów dolarów w sierpniu 2020 roku, notowany na NASDAQ gigant tylko zwiększa swoje zaangażowanie w BTC. Dzisiejsze ogłoszenie zostało opublikowane na Twitterze przez dyrektora generalnego firmy, Michaela Saylora.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że firma:

Zamierza zaoferować, w zależności od warunków rynkowych i innych czynników, 400 mln USD łącznej kwoty głównej zabezpieczonych obligacji o podwyższonym ryzyku zapadających w 2028 r. w ramach oferty prywatnej skierowanej do kwalifikowanych nabywców instytucjonalnych.

Obligacje będą „w pełni i bezwarunkowo gwarantowane przez MicroStrategy Services Corporation na zasadzie zabezpieczenia nadrzędnego, solidarnie”. Co więcej, firma planuje wykorzystać wpływy netto ze sprzedaży do „nabycia dodatkowych bitcoinów”.

To nie pierwszy raz …

Warto zauważyć, że nie byłaby to pierwsza podobna inicjatywa, którą firma podjęła w celu alokacji środków na rynek kryptowalut. Na początku tego roku firma zebrała 1 miliard dolarów i kupiła za nie BTC.

Po ostatnim zakupie sfinalizowanym w połowie maja, MicroStrategy posiada 92 079 bitcoinów nabytych za 2,250 miliarda dolarów przy średniej cenie 24 450 dolarów za bitcoina.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc Michael Saylor microstrategy obligacje zbiórka

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.