za
Michael Saylor usuwa dziennie ponad 80 filmów deep fake ze swoim wizerunkiem.

Michael Saylor usuwa dziennie ponad 80 filmów deep fake ze swoim wizerunkiem

1,5% dla maluszka

Realistycznie wyglądające klipy wideo generowane przez narzędzia AI podbijają social media. Michael Saylor przyznał na portalu X, że jego zespół usuwa dziennie ponad 80 filmów deep fake z jego wizerunkiem z YouTube’a i social mediów. To niestety tylko kropla w morzu potrzeb, ponieważ scamerzy produkują takie treści w tempie niemal przemysłowym.

Era dezinformacji – scamerzy stawiają na deep fake i łapią użytkowników na darmowe BTC

Wzrost zainteresowania BTC sprawił, że scamerzy także postanowili skorzystać na gorączce cyfrowego złota. Sieć zalewają klipy wideo tworzone przy użyciu technologii deep fake, które namawiają do inwestycji w bitcoina. Takie klipy najczęściej przedstawiają Michaela Saylora, który kojarzony jest jako jeden z największych agitatorów kryptowaluty Satoshiego Nakamoto.

Michael Saylor przyznał ostatnio na łamach portalu X, że jego zespół dziennie usuwa z YouTube’a ponad 80 fałszywych filmów z jego wizerunkiem. Scamerzy posługują się jego wizerunkiem w celu złapania inwestorów na bardzo ciekawy haczyk. W wielu deep fake’owych klipach powtarza się motyw akcji rozdawania BTC przez Michaela Saylora i MicroStrategy. Jedynym, co musi zrobić użytkownik, to zeskanować kod QR.

Saylor przyznał, że walka z scamerami jest jak pojedynek Herkulesa z hydrą, której w miejscu odcięcia jednej głowy, wyrastały trzy następne. Scamerzy generują klipy w tempie niemalże przemysłowym. Zespół Saylora jednak nie zamierza się poddawać i skrupulatnie eliminuje takie treści z YouTuba i social mediów.

Deep fake, czyli technologia uwielbiana przez scamerów

Możliwości narzędzi opartych o generatywną sztuczną inteligencję są dziś wręcz ogromne. Stworzenie klipu deep fake z wizerunkiem i głosem dowolnej osoby jest szybkie i proste. To właśnie dlatego scamerzy tak często sięgają po tego rodzaju pułapki, które okazują się szalenie wręcz skuteczne. Co zrobić, aby rozpoznać taki deep fake? Przede wszystkim trzeba bardzo uważnie obserwować ruch ust, mimikę oraz ton głosu. Trzeba jednak przyznać, że takie klipy z miesiąca na miesiąc są coraz doskonalsze i coraz ciężej w pierwszym momencie odróżnić prawdziwe wideo od deep fake’ów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności