za
Futurystyczny smartfon z narzędziami AI.

Meta chce wprowadzić do swoich aplikacji sztuczną inteligencję

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Meta (dawnej Facebook) nie zamierza zostawać w tyle. Naokoło trwa bowiem wyścig o implementację sztucznej inteligencji w dosłownie każdym produkcie. Zuckerberg widząc falę popularności generatywnej sztucznej inteligencji postanowił zintegrować ją także z aplikacjami Meta, takimi jak Messenger, WhatsApp, czy Instagram.

CEO Meta ujawnił kilka technologii AI, które znajdują się w różnych stadiach rozwoju. Chatboty AI dla Messengera, WhatsAppa, naklejki AI oraz narzędzia do edycji Insta Stories bazujące na generatywnej sztucznej inteligencji. Wygląda na to, że popularne komunikatory przejdą wielką metamorfozę w stronę aplikacji wspieranych przez AI.

Wewnętrzny hackathon AI – szansa na rozwój kolejnych pomysłów w Meta

Messanger i WhatsApp mają zmienić się nie do poznania. Według zapowiedzi Zuckerberga, modyfikacje pojawią się w komunikatorach jeszcze przed końcem tego roku. Meta ma pracować nad wewnętrznymi produktami, takimi jak np. asystent produktywności oparty na sztucznej inteligencji, czy eksperymentalny interfejs AI bazujący na modelu językowym LLaMA.

Meta zamierza wykorzystać nowe technologie w swoich produktach, aby zainteresować sztuczną inteligencją miliardy osób na całym świecie. Korporacja Zuckerberga chce rozwijać „czatowe doświadczenie”, które będzie polegało na możliwości interakcji z chatbotami AI posiadającym unikalne osobowości oraz umiejętności. ChatbotyAI mają stać się poniekąd asystentami, którzy będą pomagali w codziennych obowiązkach i umilali czas wolny.

W lipcu ma odbyć się specjalny wewnętrzny hackaton AI, który będzie skupiony na generatywnej sztucznej inteligencji. Meta chce w ten sposób pobudzić swój zespół do tworzenia kolejnych rozwiązań, które będzie można zaimplementować do ich aplikacji.

Zuckergerg jako szef Meta AI

Czy plany Zuckerberga mają szanse na powodzenie?

Zuckerberg pragnie, aby Meta odegrało istotną rolę we wprowadzeniu technologii generatywnej sztucznej inteligencji do powszechnego użytku. Z Messengera i WhatsAppa korzysta znacząca część społeczeństwa, dlatego Meta chce pokazać swoim użytkownikom możliwości narzędzi AI. To właśnie dlatego pierwsze z nich mają trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Warto dodać, że plany Zuckerberga sięgają znacznie dalej. Technologia AI ma być implementowana w wielu różnych aplikacjach i produktach Mety, aby na końcu trafić do inteligentnych okularów, które (według założyciela Facebooka) staną się nowymi smartfonami. Patrząc na progres produktów firmy (np. Meta Quest 3) można przypuszczać, że jest to prawidłowy kierunek rozwoju, który oczywiście zostanie zweryfikowany przez samych użytkowników.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności