
W Mega Millions można wygrać 1 miliard dolarów. Czy warto jednak w ogóle grać na loterii?
Aż ponad miliard dolarów będzie można wygrać w najbliższym losowaniu loterii Mega Millions w USA. Informację podała agencja Associated Press. To efekt kilkumiesięcznej kumulacji.
Wygraj miliard w amerykańskim LOTTO
W środowisku loterii zaszło ciekawe zjawisko. Od aż 29 losowań – czyli od 15 kwietnia – nikt nie wytypował prawidłowo wszystkich sześciu liczb. W efekcie pula nagrody rosła. Ta w najbliższym piątkowym losowaniu będzie czwartą co do wielkości w historii tej loterii.
W przypadku wygranej zwycięzca może zdecydować się na jeden z dwóch wariantów. Pierwszy to jednorazowa wypłata wygranej sumy pomniejszonej o podatki – 602,5 mln dolarów. Oczywiście na taką opcję decyduje się większość wygrywających (co jak pokazuje historia takich zakładów, nierzadko kończy się tragicznie). Alternatywą jest wypłacanie kwoty 1,02 mld dolarów w corocznych ratach przez 30 lat.
Ile wynosi szansa na główną wygraną na loterii Mega Millions? To 1 do 302,5 miliona.
Jak można znaleźć na stronie loterii, rekordową wygraną odnotowano 23 października 2018 r. Zwycięzca z Karoliny Południowej otrzymał wtedy 1,537 mld dolarów. Dodano, że jest to również największa na świecie nagroda na loterii wygrana na pojedynczym losie. Jeśli chodzi o miliardowe nagrody, to warto wspomnieć też o pojedynczym zwycięskim losie o wartości 1,05 mld dolarów. Ten odnotowano w Michigan 22 stycznia 2021 r.
Czy warto grać na loterii?
Czy jednak warto grać w takie gry? To indywidualna kwestia. Trzeba jednak pamiętać, że szansa na główną nagrodę jest nikła – jeszcze raz to pokreślmy: to 1 do 302,5 miliona!
Zdecydowanie mądrzejszym posunięciem jest przemyślane inwestowanie, czyli edukowanie się pod kątem finansowym, a następnie kupowanie kryptowalut, surowców, metali szlachetnych, obligacji czy akcji spółek, by w ten sposób pomnażać swój kapitał.
Zamiast parę razy w tygodniu kupować los na loterii, warto raczej cyklicznie inwestować oszczędności w ramach strategii uśredniania zakupu aktywa (dollar cost averaging, DCA). Polega ona na cyklicznym (np. raz w miesiącu) kupowaniu np. kryptowalut za mniejsze kwoty (a nie od razu za całe swoje oszczędności). Zautomatyzowane narzędzie do DCA posiada polski kantor cyfrowych aktywów ARI Exchange.
Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.