za
Mega Millions

W Mega Millions można wygrać 1 miliard dolarów. Czy warto jednak w ogóle grać na loterii?

zondacrypto bitcoin giveaway

Aż ponad miliard dolarów będzie można wygrać w najbliższym losowaniu loterii Mega Millions w USA. Informację podała agencja Associated Press. To efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Wygraj miliard w amerykańskim LOTTO

W środowisku loterii zaszło ciekawe zjawisko. Od aż 29 losowań – czyli od 15 kwietnia – nikt nie wytypował prawidłowo wszystkich sześciu liczb. W efekcie pula nagrody rosła. Ta w najbliższym piątkowym losowaniu będzie czwartą co do wielkości w historii tej loterii.

W przypadku wygranej zwycięzca może zdecydować się na jeden z dwóch wariantów. Pierwszy to jednorazowa wypłata wygranej sumy pomniejszonej o podatki – 602,5 mln dolarów. Oczywiście na taką opcję decyduje się większość wygrywających (co jak pokazuje historia takich zakładów, nierzadko kończy się tragicznie). Alternatywą jest wypłacanie kwoty 1,02 mld dolarów w corocznych ratach przez 30 lat.

Ile wynosi szansa na główną wygraną na loterii Mega Millions? To 1 do 302,5 miliona.

Mega Millions

Jak można znaleźć na stronie loterii, rekordową wygraną odnotowano 23 października 2018 r. Zwycięzca z Karoliny Południowej otrzymał wtedy 1,537 mld dolarów. Dodano, że jest to również największa na świecie nagroda na loterii wygrana na pojedynczym losie. Jeśli chodzi o miliardowe nagrody, to warto wspomnieć też o pojedynczym zwycięskim losie o wartości 1,05 mld dolarów. Ten odnotowano w Michigan 22 stycznia 2021 r.

Czy warto grać na loterii?

Czy jednak warto grać w takie gry? To indywidualna kwestia. Trzeba jednak pamiętać, że szansa na główną nagrodę jest nikła – jeszcze raz to pokreślmy: to 1 do 302,5 miliona!

Zdecydowanie mądrzejszym posunięciem jest przemyślane inwestowanie, czyli edukowanie się pod kątem finansowym, a następnie kupowanie kryptowalut, surowców, metali szlachetnych, obligacji czy akcji spółek, by w ten sposób pomnażać swój kapitał.

Zamiast parę razy w tygodniu kupować los na loterii, warto raczej cyklicznie inwestować oszczędności w ramach strategii uśredniania zakupu aktywa (dollar cost averaging, DCA). Polega ona na cyklicznym (np. raz w miesiącu) kupowaniu np. kryptowalut za mniejsze kwoty (a nie od razu za całe swoje oszczędności). Zautomatyzowane narzędzie do DCA posiada polski kantor cyfrowych aktywów ARI Exchange.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
ari10 ari10 exchange dca loteria Mega Millions
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.