za
teksas mining

Marathon Digital dokupił 78 000 koparek za 900 mln USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Jedna z największych firm miningowych – Marathon Digital Holdings – zakupiła 78 000 koparek Antminer S-19 XP od chińskiego producenta – Bitmain. Na zakup tego sprzętu wydała prawie 900 milionów dolarów.

Marathon dokupuje tony koparek

Zgodnie z dokumentacją złożoną w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Marathon Digital Holdings otrzyma maszyny w drugiej połowie 2022 roku. Bitmain dostarczy po 13 000 urządzeń miesięcznie w lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu.

Sprzęt to najnowszej generacji koparki Antminer S-19 XP Miners. Za realizację transakcji Marathon zapłacił 879,06 mln dolarów.

Co prawda, wiadomość ta została ogłoszona już prawie tydzień temu. Jednak to dopiero teraz poznaliśmy faktyczną cenę zakupów. Warto zaznaczyć, że po ujawnieniu tej informacji akcje MARA wzrosły o 10%.

Jak twierdzi sama firma, po otrzymaniu wszystkich maszyn, będzie posiadać ich łącznie aż 200 000. Wyprodukują one całkowitą moc na poziomie ok. ~23,3 EH/s do początku 2023 roku. Będzie to oznaczać 600% wzrost w stosunku do obecnego poziomu produkcji.

W zeszłym miesiącu Marathon Digital ujawnił swoje plany pozyskania 500 milionów dolarów poprzez emisję uprzywilejowanych obligacji zamiennych. Wpływy miały być przeznaczone właśnie na zakup dodatkowych koparek.

Marathon Digital nie jest pierwszą spółką notowaną na giełdzie, która zaciągnęła dług w celu zainwestowania w branżę krypto. Notowany na NASDAQ gigant – MicroStrategy – robił to już kilkakrotnie, ostatecznie pozyskując ponad 1 miliard dolarów.

Stronghold Digital również kupuje koparki

Na początku tego miesiąca inna firma miningowa- Stronghold Digital Mining – kupiła 9 080 koparek od Bitmain i MicroBT. Wszystkie te maszyny mogą wygenerować dodatkowe 826 petahashy na sekundę (PH/s) mocy.

Stronghold Digital otrzyma koparki do I kwartału 2022 rok. Co więcej, wszystkie one zostaną zainstalowane w należących do spółki elektrowniach.
Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności