za
Salwador zapowiada budowę ''Bitcoin City''

Salwador buduje nowy wielki stadion

2021-12-31
Bitcoin
Binance Launchpool

Salwador zbuduje nowy stadion narodowy we współpracy z Chinami, przekazał właśnie prezydent kraju Nayib Bukele w hiszpańskojęzycznym poście na Twitterze. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku. Wiadomo, że obiekt powstanie w miejscu, gdzie teraz zlokalizowana jest szkoła wojskowa.

Salwador buduje nowy stadion

Jest to współpraca zainicjowana bezpośrednio przez prezydenta Xi i dowód przyjaźni między narodami Chin i Salwadoru – dodał na Twitterze Bukele. Xi Jinping to oczywiście obecny prezydent Chin.

Nowy stadion będzie mógł pomieścić aż 50 000 kibiców (miejsca siedzące) i zapewne o wiele więcej wliczając osoby na płycie (np. w czasie koncertów). Dane te podał także w swoim tweecie Bukele.

Oczywiście inwestycja wymaga przeniesienia krajowej szkoły wojskowej, która zostanie wkrótce zbudowana gdzie indziej i będzie miała dwukrotnie większą pojemność niż obecnie.

Bitcoinowe inwestycje

Warto zauważyć, że Salwador mocno rozbudowuje swoją infrastrukturę i rozpoczyna liczne inwestycje. Startuje np. budowa Bitcoin City. Planowane miasto ma się znajdować we wschodnim regionie kraju – La Union. Swoją energię ma pobierać z wulkanu i nie będzie egzekwować żadnych podatków z wyjątkiem podatku VAT.

To w pełni ekologiczne miasto, które działa i jest zasilane przez wulkan. Inwestujcie w nim i zarabiajcie tyle, ile chcecie.

– powiedziała wtedy głowa państwa

Do tego rząd buduje nowy szpital dla zwierząt w stolicy kraju. A wszystko to dzięki wejściu na rynek bitcoina.

Przypomnijmy, że Salwador we wrześniu stał się krajem, który uznał bitcoina za środek płatniczy. Parę lat wcześniej zdecydowała się na to Japonia.

Musimy przełamać paradygmaty przeszłości – powiedział we wrześniu Bukele. – Salwador ma prawo ruszyć w kierunku Pierwszego Świata – dodał.

Decyzja rządu Bukele jest jednak też krytykowana. Np. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w listopadzie stwierdził, że bitcoin nie powinien być używany jako prawny środek płatniczy w Salwadorze i wezwał kraj Ameryki Środkowej do wzmocnienia regulacji i nadzoru nad nowo utworzonym systemem płatności. Jak na razie władze Salwadoru pozostają nieugięte i rozwijając projekt dot. kryptowaluty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 091,53 USD-2,77%
Ethereum logo
EthereumETH
3841,40 USD-2,29%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,33 USD-1,58%
Solana logo
SolanaSOL
167,68 USD-1,92%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3839,65 USD-2,37%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,71%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,47 USD0,71%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,63%