Bitmain wstrzymuje wysyłkę koparek do Chin kontynentalnych

Koparki kryptowalut Regulacje

Bitmain – jeden z największych na świecie producentów koparek BTC – ogłosił, że nie będzie już dostarczał swoich produktów pod […]

Bitmain – jeden z największych na świecie producentów koparek BTC – ogłosił, że nie będzie już dostarczał swoich produktów pod adresy w Chinach kontynentalnych. Firma nadal jednak obsłuży zagranicznych klientów.

Zakaz kryptowalut dopadł również Bitmain

Chiński zakaz wydobycia i handlu kryptowalutami dotknął również Bitmain. Firma z Pekinu ogłosiła na swoim koncie WeChat, że od 11 października wstrzymuje wysyłkę Antminerów na adresy znajdujące się w Chinach. Niemniej jednak nadal będzie obsługiwała klientów z Hong Kongu i Tajwanu.

Ścisłe przestrzeganie prawa i regulacji dotyczących lokalizacji klientów firmy jest zasadą operacyjną, której zawsze przestrzegaliśmy. Od 11 października 2021 roku przestaniemy wysyłać Antminery do Chin kontynentalnych (z wyłączeniem Hong Kongu i Tajwanu).

Klienci z Chin, którzy zakupili produkty o charakterze długoterminowym mogą liczyć na pomoc naszych pracowników, którzy skontaktują się z nimi w celu zapewnienia alternatywnych rozwiązań.

Gigant miningu dodał, że nowa polityka nie będzie miała wpływu na klientów na rynkach zagranicznych. Zgodnie z komunikatem, zespół Bitmain „ciężko pracuje, aby zapewnić dostawy klientom na całym świecie”. Dlatego też spółka zwiększyła swoje moce produkcyjne w zakresie „modułowych kontenerów miningowych” – Antbox.

Decyzja Bitmain o wycofaniu się z chińskiego rynku wydaje się logiczna. W zeszłym miesiącu lokalne władze przeprowadziły poważną akcję w Mongolii Wewnętrznej, w wyniku której zarekwirowały 10 100 koparek. Była to już 45. konfiskata tego typu w tej prowincji. Wcześniej na celowniku władz znalazły się również firmy Sichuan, Yunnan, Xinjiang i Qinghai.

chiny bitcoin

Chiński zakaz kryptowalut

Wrogie stanowisko Chin wobec kryptowalut utrzymuje się już od prawie dekady. Jednak dopiero w tym roku kraj i jego bank centralny zakazały wszystkim lokalnym instytucjom prowadzenia interesów z krypto firmami.

Oprócz natychmiast zauważalnego wpływu na ceny aktywów, ruch ten zmusił również wiele podmiotów do zamknięcia swoich chińskich oddziałów. Jednym z pierwszych była popularna giełda Huobi. Wkrótce potem dołączył do niej KuCoin.

Jak informowaliśmy ostatnio, w ciągu zaledwie dwóch pierwszych tygodni po wprowadzeniu zakazów, działalność zakończyło ponad 20 firm.

Tagi
antminer Bitmain Chiny koparki koparki kryptowalut Kryptowaliuty zakaz

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.