za
MicroStrategy kupuje 7000 BTC

MicroStrategy: sprzedamy akcje o wartości 1 mld USD, by kupić jak najwięcej BTC

Binance Launchpool

Jednym z najbardziej znanych inwestorów z rynku Bitcoina (BTC) jest Michael Saylor. Stoi na czele amerykańskiej firmy MicroStrategy. Ta przyznała, że ​​chce długoterminowo inwestować w kryptowaluty. Planuje sprzedać swoje akcje o wartości 1 mld USD i wykorzystać część wpływów na zakup większej ilości Bitcoinów.

MicroStrategy: chcemy kupić jak najwięcej BTC

Będziemy nadal monitorować warunki rynkowe w celu ustalenia, czy przeprowadzić finansowanie dłużne lub kapitałowe w celu zakupu dodatkowych Bitcoinów

– podała firma w prospekcie złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Firma poinformowała, że ​​może od czasu do czasu sprzedawać akcje o łącznej wartości ofertowej na poziomie 1 mld USD w ramach jednej lub kilku ofert.

MicroStrategy zamierza wykorzystać tego typu wpływy netto ze sprzedaży na ogólne cele korporacyjne, w tym na zakup Bitcoinów. Spółka twierdzi, że nie określiła kwoty wpływów netto, które mają być wykorzystane w tym konkretnym celu.

Postrzegamy nasze zasoby Bitcoinów jako zasoby długoterminowe i nie planujemy angażować się w regularny obrót Bitcoinami i nie zabezpieczaliśmy ani w żaden inny sposób nie zawieraliśmy kontraktów pochodnych w odniesieniu do naszych zasobów Bitcoinów

– dodała firma.

Omówiono również dwa scenariusze, w których firma może sprzedać część swoich BTC. Sprzedaż BTC może nastąpić w przyszłości, jeżeli nastąpi potrzeba “generowania gotówki na zarządzanie finansami i inne ogólne cele korporacyjne”.

Ponadto, jeśli działalność firmy nie będzie w stanie w przyszłości generować wpływów pieniężnych z operacji wystarczających do obsługi zadłużenia i ponoszenia niezbędnych nakładów kapitałowych, spółka może być zobowiązana do „przyjęcia jednej lub więcej alternatyw, takich jak sprzedaż Bitcoinów lub innych aktywów”.

MicroStrategy btc

Bitcoin to przyszłość

Firma twierdzi, że wierzy, że jej strategia dot. BTC jest komplementarna do usług analitycznych dla przedsiębiorstw.

Wierzymy, że nasze Bitcoiny i powiązane działania wspierające sieć Bitcoina zwiększają świadomość naszej marki i mogą zapewnić możliwości pozyskania nowych klientów dla naszej oferty analitycznej. Badamy również możliwości zastosowania technologii związanych z Bitcoinami, takich jak analityka blockchaina w naszej ofercie dot. oprogramowania

– dodano.

MicroStrategy potwierdziło wczoraj, że pozyskało 500 mln USD, aby kupić więcej BTC.

Na dzień 4 czerwca 2021 r. spółka miała około 92 079 BTC, które zostały nabyte za łączną kwotę 2,251 mld USD i po średniej cenie zakupu około 24 450 USD za Bitcoina.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 804,89 USD-3,42%
Ethereum logo
EthereumETH
3827,40 USD-2,86%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,07 USD-1,91%
Solana logo
SolanaSOL
167,08 USD-2,64%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3825,33 USD-2,91%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,05%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,82%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,46 USD0,06%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,52%