Bitcoin to the moon! – Bitcoin Radio #50

Bitcoin Radio Podcast bitcoin to the moon

Bitcoin to the moon? Czy Bitcoin leci na księżyc? To pytanie w ostatnim tygodniu rozszerza źrenice wszystkich kryptowalutowych maniaków. W […]

bitbay zonda

Bitcoin to the moon? Czy Bitcoin leci na księżyc? To pytanie w ostatnim tygodniu rozszerza źrenice wszystkich kryptowalutowych maniaków. W najnowszym odcinku Bitcoin Radio przyjrzymy się powodom aktualnych wzrostów i zastanowimy się, czy czekają nas długoterminowe wzrosty.

Bitcoin to the Moon

W tym tygodniu informacją, która zatrzęsła całym kryptowalutowym światem, to zupełnie nowe i świeże stanowisko Elona Muska w sprawie akceptowania kryptowalut przez Teslę. Okazuje się, że firma miliardera zaakceptuje płatności w BTC pod jednym warunkiem, zdradził sam Musk na Twitterze.

Kiedy pojawi się potwierdzenie rozsądnego (~50%) wykorzystania czystej energii przez górników z pozytywnym trendem w przyszłości, Tesla ponownie zezwoli na transakcje Bitcoin.

Pamiętajmy, że ta informacja pojawia się po dość trudnym dla Muska określe, jeśli chodzi o jego PR-owy wizerunek. Miliarderowi oberwało się nawet od Anonymous, o czym opowiadałem w poprzednim odcinku.

Sytuacja na rynku zdaje się jednak powoli odkręcać. Według najnowszych analiz twitterowych ekspertów, inwestorzy długoterminowi skupują coiny sprzedawane przez wyprzedających się inwestorów krótkoterminowych. Walka między bykami i niedźwiedziami jest bardzo zaciekła. Pozostaje oczekiwać na to, co wydarzy się dalej.

Jeszcze więcej w Bitcoin Radio

NBP odniósł się do pytań naszej redakcji w sprawie emisji CBDC oraz cyfryzacji złotego. Jak nietrudno się domyślić – stanowisko niewiele różni się od linii narracyjnej, którą NBP przyjmuje od dłuższego czasu. Dla przypomnienia – ryzyka i koszty wynikające z implementacji CBDC mogą przewyższych korzyści. Podobnego zdania jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Organizacja ta twierdzi, że główne ryzyka CBDC wiążą się z obszarem prania pieniędzy oraz polityk KYC.

Luksusowa willa została sprzedana za 22 miliony dolarów w BTC. Jest to kolejny przykład tak wielkiej transakcji, do której wykorzystano kryptowalutę. Transgraniczny charakter oraz niskie prowizje zdają się mocno wspierać ten segment gospodarki.

W Bitcoin Radio mam też dla Was historię Janusza Zajdla – polskiego pisarza, który już dawno temu w jednej ze swoich powieści przewidział powstanie walut cyfrowych. Dla miłośników fantastyki może to być bardzo ciekawy kąsek.

Tagi
10 lat bitcoina warszawa bitcoin radio bitcoin radio podcast bitcoin to the moon Janusz Zajdel

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.