za
bitcoin to the moon

Bitcoin to the moon! – Bitcoin Radio #50

1,5% dla maluszka

Bitcoin to the moon? Czy Bitcoin leci na księżyc? To pytanie w ostatnim tygodniu rozszerza źrenice wszystkich kryptowalutowych maniaków. W najnowszym odcinku Bitcoin Radio przyjrzymy się powodom aktualnych wzrostów i zastanowimy się, czy czekają nas długoterminowe wzrosty.

Bitcoin to the Moon

W tym tygodniu informacją, która zatrzęsła całym kryptowalutowym światem, to zupełnie nowe i świeże stanowisko Elona Muska w sprawie akceptowania kryptowalut przez Teslę. Okazuje się, że firma miliardera zaakceptuje płatności w BTC pod jednym warunkiem, zdradził sam Musk na Twitterze.

Kiedy pojawi się potwierdzenie rozsądnego (~50%) wykorzystania czystej energii przez górników z pozytywnym trendem w przyszłości, Tesla ponownie zezwoli na transakcje Bitcoin.

Pamiętajmy, że ta informacja pojawia się po dość trudnym dla Muska określe, jeśli chodzi o jego PR-owy wizerunek. Miliarderowi oberwało się nawet od Anonymous, o czym opowiadałem w poprzednim odcinku.

Sytuacja na rynku zdaje się jednak powoli odkręcać. Według najnowszych analiz twitterowych ekspertów, inwestorzy długoterminowi skupują coiny sprzedawane przez wyprzedających się inwestorów krótkoterminowych. Walka między bykami i niedźwiedziami jest bardzo zaciekła. Pozostaje oczekiwać na to, co wydarzy się dalej.

Jeszcze więcej w Bitcoin Radio

NBP odniósł się do pytań naszej redakcji w sprawie emisji CBDC oraz cyfryzacji złotego. Jak nietrudno się domyślić – stanowisko niewiele różni się od linii narracyjnej, którą NBP przyjmuje od dłuższego czasu. Dla przypomnienia – ryzyka i koszty wynikające z implementacji CBDC mogą przewyższych korzyści. Podobnego zdania jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Organizacja ta twierdzi, że główne ryzyka CBDC wiążą się z obszarem prania pieniędzy oraz polityk KYC.

Luksusowa willa została sprzedana za 22 miliony dolarów w BTC. Jest to kolejny przykład tak wielkiej transakcji, do której wykorzystano kryptowalutę. Transgraniczny charakter oraz niskie prowizje zdają się mocno wspierać ten segment gospodarki.

W Bitcoin Radio mam też dla Was historię Janusza Zajdla – polskiego pisarza, który już dawno temu w jednej ze swoich powieści przewidział powstanie walut cyfrowych. Dla miłośników fantastyki może to być bardzo ciekawy kąsek.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Ekonomista, aktor i prezenter. Związany z branżą kryptowalutową od 2017 roku. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi projektami kryptowalutowymi. Robi dla nich reklamy, kreacje video, content, a także doradza w kwestii strategii komunikacji. Uwielbia przeglądać środowiskowe dramy na X - najchętniej do porannej kawki i partyjki w szachy.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności