Senator Lummis krytykuje Hillary Clinton za jej ostatnie wypowiedzi odnośnie kryptowalut

Bitcoin lummis

Cynthia Lummis – republikańska senator z Wyoming – zaatakowała ostatnio Hillary Clinton. Chodziło o jej ostatnie wypowiedzi na temat kryptowalut. […]

bitbay zonda

Cynthia Lummis – republikańska senator z Wyoming – zaatakowała ostatnio Hillary Clinton. Chodziło o jej ostatnie wypowiedzi na temat kryptowalut. Według senator, bitcoin oferuje bowiem rozwiązanie problemu inflacji dolara amerykańskiego.

Hillary Clinton bitcoin

Lummis mówi Clinton, aby zaakceptowała przyszłość

Komentarze Lummis są następstwem słów z początku tego tygodnia byłej sekretarz stanu Hillary Clinton. Podczas dyskusji na Bloomberg New Economy Forum w Singapurze, zasugerowała ona, że kryptowaluty mogą „zdestabilizować całe państwa”.

Dziś Lummis wyraziła zupełnie inną perspektywę. W tweecie stwierdziła, że bitcoin może pomóc „ustabilizować” dolara amerykańskiego.

Wielcy przywódcy nie boją się przyszłości. Ameryka może wygrać przyszłość, przyjmując bitcoin jako twardy pieniądz, który może być użyty do ustabilizowania USD i tego co rozpoczęło się w 1971 roku.

W 1971 r. prezydent Nixon całkowicie zniósł standard złota, poddając podaż pieniądza w USA kontroli rządu federalnego. Od tego czasu inflacja stała się o wiele bardziej powszechnym problemem, a stopy oszczędności w całym zachodnim świecie znacząco spadły. Bitcoin jest często promowany jako rozwiązanie tego problemu ze względu na jego absolutnie stałą i niezmanipulowaną politykę monetarną.

Orędownictwo senator na rzecz postępu jest bezpośrednim uderzeniem w markę Clinton jako polityka. Startując przeciwko Donaldowi Trumpowi w wyborach w USA w 2016 roku, była pierwsza dama stała się emblematem „establishmentowej” polityki. Ta reprezentuje poglądy sprzeczne z założeniami zwolenników BTC. Koniec końców Trump okazał się równie przerażony tematem kryptowalut.

Czy senator Lummis jest maksymalistą BTC?

Nie jest do końca jasne, co Lummis miała na myśli nawołując do „ustabilizowania” dolara amerykańskiego dzięki bitcoinowi. Może chodziło jej o to, że bitcoin może „przywrócić” wartość dolara amerykańskiego, tak jak złoto zrobiło to przed 1971 rokiem. Być może po prostu miała na myśli, że bitcoin zmusi dolara amerykańskiego do konkurowania jako magazyn wartości poprzez zmniejszenie inflacji.

Tak czy inaczej, Lummis bez wahania odnosi się do BTC jako „pieniędzy”, a nie tylko „aktywów”. Nie mniej jednak podobnie jak wielu maksymalistów bitcoina, jest ona krytyczna wobec innych kryptowalut i meme coinów, takich jak chociażby Shiba Inu.

Tagi
bitcoin btc dolar inflacja Lumis lummis USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.